Zakończyło się spotkanie kierownictwa PiS. Krótki komunikat rzeczniczki partii

Zakończyło się posiedzenie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w siedzibie partii w Warszawie. Jak poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska, rozpoczęte po godzinie 17:00 posiedzenie "dotyczyło oceny osiągniętego porozumienia w ramach Zjednoczonej Prawicy". Szczegóły nie są znane.

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości stwierdziła na Twitterze, że "istotą tego porozumienia jest wola wspólnej i solidarnej pracy dla Polski".

W piątek dalsze rozmowy koalicyjne

Po środowej rundzie negocjacji Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą pojawiła się informacja, że Kaczyński dołączy do rządu w randze wicepremiera.

Miałby on objąć nadzorem trzy ministerstwa: sprawiedliwości, obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych i administracji. -  Taki jest plan. Zobaczymy - przyznał w rozmowie z dziennikarzami Ryszard Terlecki, szef klubu PiS

Zobacz wideo Co dalej z ustawami o ochronie zwierząt i o bezkarności urzędników?

Marcin Ociepa, wiceszef Porozumienia, był pytany w RMF FM o przebieg rozmów koalicyjnych. - My jesteśmy gotowi podpisać umowę w kształcie przez nas wynegocjowanym, nawet do końca tego tygodnia - powiedział. Jak dodał, w piątek mają się odbyć dalsze rozmowy.