Jarosław Gowin ogłasza: Znaki zapytania zniknęły, osiągnęliśmy 100-procentową zgodę z PiS

Prezes Porozumienia Jarosław Gowin ogłosił w czwartek, że została osiągnięta "100-procentowa zgoda" co do przyszłości partii w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Po południu odbędzie się narada prezydium komitetu politycznego PiS w sprawie koalicji.

Na godzinę 17 zaplanowano czwartkowe posiedzenie prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel przekazał Informacyjnej Agencji Radiowej, że tematem rozmów będzie bieżąca sytuacja polityczna i możliwości powrotu do koalicji. Stwierdził, że PiS jest dobrej myśli po środowym spotkaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą. Radosław Fogiel dodał, że postawa szefa Solidarnej Polski i jej polityków oraz ich otwartość na postulaty PiS napawa optymizmem.

W spotkaniu wezmą udział m. in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef komitetu wykonawczego Krzysztof Sobolewski oraz przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki.

Ryszard Terlecki potwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że są plany, by prezes PiS Jarosław Kaczyński objął tekę wicepremiera.

Jarosław Gowin: Nowa umowa koalicyjna, nowy rząd, nowy program

Jak przekonywał na konferencji prasowej w Pruszczu Gdańskim lider Porozumienia i były wicepremier Jarosław Gowin, została osiągnięta "100-procentowa zgoda" co do roli Porozumienia w przyszłym rządzie. - Jestem przekonany, że w najbliższych dniach zawarta zostanie nowa umowa koalicyjna, w jej konsekwencji powstanie nowy rząd, z nowym programem - mówił polityk cytowany przez Rmf24.pl na podstawie doniesień PAP.

Jak informuje RMF FM, nie jest pewne, czy Solidarna Polska i Porozumienie będą mogły liczyć na atrakcyjne miejsca na listach podczas kolejnych wyborów. Wszystko wskazuje na to, że zapisy w nowej umowie koalicyjnej będą w tej kwestii ogólne.

Zobacz wideo Koniec kryzysu w Zjednoczonej Prawicy? „Jesteśmy na finiszu negocjacji”