Napięta sytuacja w Zjednoczonej Prawicy. Zakończyło się spotkanie Kaczyński-Ziobro

Po obradach kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w siedzibie przy ul. Nowogrodzkiej Jarosław Kaczyński spotkał się ze Zbigniewem Ziobrą. Niektóre media podają, że między politykami doszło do porozumienia.

Jak relacjonuje TVN24, po godzinie 19 przy ul. Bacciarellego, w willi należącej do Kancelarii Prezydenta, spotkali się Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro. Spotkanie trwało ok. godziny, po 20 prezes Prawa i Sprawiedliwości opuścił budynek, kilka minut później to samo zrobił Ziobro. 

Zobacz wideo Ziobro i „haki” na polityków PiS? Sellin: Nie uwierzę w to

Co dalej z koalicją? "Piłka jest po stronie Solidarnej Polski"

Władze PiS i Solidarnej Polski wciąż nie przedstawiły komunikatu dotyczącego dalszych losów koalicji rządzącej. Wieczorem część dziennikarzy podawało na Twitterze nieoficjalne doniesienia, jakoby zostało zawarte porozumienie. Jak podaje Onet, powołując się na swoje źródła, "elementem porozumienia jest zgoda w sprawie odrzucenia ewentualnego weta prezydenta Andrzeja Dudy do ustawy o ochronie zwierząt". Natomiast tzw. ustawa o bezkarności urzędników nie była przedmiotem negocjacji. 

Spotkanie Kaczyński-Ziobro odbyło się niedługo po zakończeniu obrad Prawa i Sprawiedliwości. Po spotkaniu przy Nowogrodzkiej Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS, mówiła w PAP o dalszych krokach. - Piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji - powiedziała. - Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, by móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna - podkreśliła.

Również kierownictwo Solidarnej Polski w środę prowadziło rozmowy. Jak informował Jan Kanthak, zarząd SP upoważnił Ziobrę do dalszych rozmów dotyczących współpracy w ramach koalicji.