Zakończyło się spotkanie przy Nowogrodzkiej. Czerwińska: Piłka jest po stronie Solidarnej Polski

Zakończyły się obrady kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Po kilku godzinach negocjacji politycy opuścili siedzibę partii przy ul. Nowogrodzkiej. Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała Polską Agencję Prasową, że "wszystko zależy od decyzji Solidarnej Polski".

W rozmowach, które o godzinie 13 rozpoczęły się w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej, uczestniczyli między innymi prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz wiceprezesi partii Mariusz Kamiński i Beata Szydło. 

Narada przy Nowogrodzkiej. "PiS jest gotowe na wszelkie scenariusze"

Tuż przed spotkaniem zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że dziś mogą zapaść ostateczne decyzje w sprawie koalicji. Po naradach Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS, mówiła w PAP o dalszych krokach. - Piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji - powiedziała. - Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, by móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna - podkreśliła.

Jak dodała, na spotkaniu w środę omawiano m.in. "możliwe scenariusze polityczne, ale także sprawy wewnątrzpartyjne, jak choćby kwestie związane z organizacją kongresu partii". Rzeczniczka PiS nie zdradziła, jakie warunki Kaczyński postawił Zbigniewowi Ziobrze. 

Zobacz wideo Tarcia w Zjednoczonej Prawicy? „Każda formacja zabiega o swój interes”

O godzinie 15 swoje obrady rozpoczęli też politycy Solidarnej Polski. Spotkanie zakończyło się przed godziną 18. "Zakończyło się spotkanie zarządu Solidarnej Polski. Prezes Zbigniew Ziobro z upoważnieniem do dalszych rozmów w sprawie zasad współpracy przy realizacji naszego wspólnego programu Zjednoczonej Prawicy" - napisał na Twitterze Jan Kanthak, rzecznik SP.

Wcześniej szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski powiedział w Telewizji Republika, że pozostanie ministra sprawiedliwości i prezesa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry w rządzie zależy od tego, czy przyjmie warunki postawione przez kierownictwo rządzącego ugrupowania.

Na spotkaniu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z przewodniczącym Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą zostały przedstawione warunki, na których mogłaby trwać dalsza współpraca w ramach koalicji. W siedzibie partii przy Nowogrodzkiej odbyło się też spotkanie najważniejszych polityków PiS z innym koalicjantem, Porozumieniem. W rozmowach z Jarosławem Gowinem uczestniczył premier Mateusz Morawiecki.

Więcej o: