Córka Terleckiego zatrudniona w TVP. Wcześniej pracowała w TVN

Córka Ryszarda Terleckiego, dzięki rodzinnym i politycznym powiązaniom, została zatrudniona w krakowskim oddziale Telewizji Polskiej - podaje Onet. Jak ustalił portal, jej zatrudnienie i wysokość pensji stały się przedmiotem wewnętrznych spekulacji.

Jak dowiedział się Onet, Maria Terlecka-Kosowska, córka wicemarszałka Sejmu i szefa Klubu Parlamentarnego PiS, znalazła zatrudnienie w TVP3 Kraków. Portal, powołując się na źródła, podaje, że Terlecki miał użyć swoich politycznych wpływów i znajomości przy Woronicza, aby pomóc znaleźć córce pracę. Wcześniej Terlecka-Kosowska przez kilka lat zdobywała doświadczenie w krytykowanej przez PiS stacji TVN.

O zatrudnieniu zdecydowały "kwalifikacje, kompetencje"

Zatrudnienie córki polityka oraz jej wynagrodzenie miały wywołać oburzenie i falę spekulacji wśród pracowników regionalnego ośrodka Telewizji Polskiej.

Pani Maria Terlecka-Kosowska dołączyła do zespołu TVP3 Kraków i stanowi jego wzmocnienie. Objęła stanowisko w Regionalnej Agencji Producenckiej w TVP3 Kraków.
Zatrudnienie p. Terleckiej-Kosowskiej wiąże się z dużym wzrostem produkcji do pasm własnych programu regionalnego TVP3 Kraków i stanowi odciążenie kierownika Regionalnej Agencji Producenckiej

- napisało Centrum Informacyjne TVP w odpowiedzi na pytania Onetu. Podkreślono także, że o jej zatrudnieniu zdecydowały "kwalifikacje, kompetencje poparte kilkunastoletnim doświadczeniem zdobytym w komercyjnej telewizji, przy produkcji dużych projektów ogólnopolskich". Nie podano jednak informacji dotyczącej wysokości pensji Terleckiej-Kosowskiej. Na pytania nie odpowiedziała dyrekcja TVP3 Kraków oraz Terlecki.

Zobacz wideo "Puknij się w czoło". Wicemarszałek Terlecki skomentował wystąpienie posła Zalewskiego

Nepotyzm w PiS-ie

Onet przypomina o bliskich polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy dzięki nim znaleźli zatrudnienie. Przykładami są: Sylwia Sobolewska, żona Krzysztofa Sobolewskiego, która zasiada w czterech radach nadzorczych spółek kontrolowanych przez państwo oraz ma dyrektorską posadę w państwowym Orlenie; Patrycja Kotecka, żona Zbigniewa Ziobry, która w 2016 roku została dyrektorką marketingu Towarzystwa Ubezpieczeniowego Link4, należącego do PZU, a cztery lata później powołano ją do zarządu spółki czy Jan Maria Tomaszewski, brat cioteczny Jarosława Kaczyńskiego, który od 2016 roku jest doradcą zarządu Telewizji Polskiej.

Więcej o: