Dymisja Święczkowskiego warunkiem prezesa Kaczyńskiego? Solidarna Polska zaprzecza

Politycy Solidarnej Polski zaprzeczają doniesieniom, że jednym z warunków, jakie Jarosław Kaczyński postawił Zbigniewowi Ziobrze jest dymisja prokuratora krajowego. - Jesteśmy przygotowani na każdy wariant, choć spodziewamy się ostatecznie kompromisu między nami a PiS - powiedział WP bliski współpracownik ministra sprawiedliwości.

W poniedziałek w warszawskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbyło się spotkanie kierownictwa partii. Wzięli w nim udział m.in. Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Beata Szydło. Spotkanie miało związek z kryzysem w Zjednoczonej Prawicy, który przybrał na sile po czwartkowym głosowaniu w Sejmie. W nocy z poniedziałku na wtorek odbyło się natomiast kilkugodzinne spotkanie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry.

Poseł PiS Zbigniew Girzyński poinformował, że Ziobro na nocnym spotkaniu otrzymał konkretne propozycje, które umożliwią mu dalsze funkcjonowanie w koalicji rządowej, "być może nadal nawet na stanowisku ministra sprawiedliwości". Natomiast RMF FM podało, że jednym z warunków, które Kaczyński postawił liderowi Solidarnej Polski jest dymisja Bogdana Święczkowskiego z funkcji prokuratora krajowego.

Czytaj więcej: Nocne spotkanie Kaczyńskiego z Ziobrą. "Dymisja Święczkowskiego to jeden z warunków"

Solidarna Polska zaprzecza

W rozmowie z Wirtualną Polską politycy Solidarnej Polski stwierdzili, że te doniesienia dotyczące próby przejęcia przez PiS Prokuratury Krajowej są nieprawdziwe. Współpracownicy Ziobry podkreślili także, że nocne spotkanie odbyło się w dobrej atmosferze i na równych zasadach. Świadczyć ma o tym fakt, że doszło do niego na neutralnym gruncie - w rządowym kompleksie budynków przy ul. Parkowej w Warszawie.

Jesteśmy przygotowani na każdy wariant, choć spodziewamy się ostatecznie kompromisu między nami a PiS

- powiedział Wirtualnej Polsce jeden z bliskich współpracowników Zbigniewa Ziobry.

Kolejne posiedzenie kierownictwa PiS

W środę odbędzie się kolejne posiedzenie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości - taką informację przekazał Informacyjnej Agencji Prasowej szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Spotkanie będzie dotyczyć przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Odbędzie się w siedzibie partii przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Początek o godzinie 13:00.

Zobacz wideo Zbigniew Ziobro: Zjednoczona Prawica ma przed sobą wielką przyszłość. Nawet w rodzinie zdarzają się konflikty
Więcej o: