Nocne spotkanie Kaczyńskiego z Ziobrą. "Dymisja Święczkowskiego to jeden z warunków"

W nocy z poniedziałku na wtorek Jarosław Kaczyński spotkał się ze Zbigniewem Ziobro - informuje "Fakt". Doniesienia potwierdził Michał Woś. - Według mojej wiedzy do pierwszego spotkania już doszło. Czekamy na następne - powiedział minister środowiska.

W poniedziałek w warszawskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbyło się spotkanie kierownictwa partii. Wzięli w nim udział m.in. Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Beata Szydło. Spotkanie miało związek z kryzysem w Zjednoczonej Prawicy, który przybrał na sile po czwartkowym głosowaniu w Sejmie.

Zobacz wideo "Pan redaktor prokurator". Ziobro na drugiej konferencji odnosi się do wpadki na pierwszej

Ziobro dostał konkretne propozycje

W nocy odbyło się natomiast czterogodzinne spotkanie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry. Jak poinformował "Fakt", liderzy partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy spotkali się w rządowym kompleksie przy ulicy Parkowej w Warszawie. 

Według mojej wiedzy do pierwszego spotkania już doszło. Czekamy na następne

- powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską Michał Woś. Pytany, kiedy dokładnie odbyła się rozmowa Kaczyńskiego i Ziobry, odparł, że "można się domyślać, że zarówno pan prezes PiS, jak i prezes Solidarnej Polski prowadzą raczej wieczorny tryb życia". Natomiast poseł PiS Zbigniew Girzyński poinformował, że Ziobro na nocnym spotkaniu otrzymał konkretne propozycje, które umożliwią mu funkcjonowanie nadal w koalicji rządowej, "być może nadal nawet na stanowisku ministra sprawiedliwości".

Prokuratura Krajowa z rąk Ziobry w ręce PiS. Dymisja Bogdana Święczkowskiego [prokurator krajowy - przyp. red.] to jeden z warunków postawionych przez Kaczyńskiego. Za nami pierwsze spotkanie Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą. Trwało kilka godzin. Będą następne

- poinformował Mariusz Piekarski z RMF FM.