Zakończyła się narada kierownictwa PiS. "Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach"

"Zakończyła się narada kierownictwa PiS. Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach" - poinformowała po godzinie 16 rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, Anita Czerwińska. Jak dodała, o szczegółach opinia publiczna zostanie poinformowana "w stosownym czasie". Z nieoficjalnych doniesień dziennikarzy wynika, że prawdopodobnym terminem jest środa.

Po godzinie 16 zakończyła się narada kierownictwa PiS w sprawie dalszych losów Zjednoczonej Prawicy. Budynek przy ul. Nowogrodzkiej opuścili m.in. Joachim Brudziński, Ryszard Terlecki i Mateusz Morawiecki.

Zobacz wideo Zbigniew Ziobro: Zjednoczona Prawica ma przed sobą wielką przyszłość. Nawet w rodzinie zdarzają się konflikty

Koniec narady przy Nowogrodzkiej. "Podjęto decyzje"

W planach jest konferencja prasowa, ale godzina jej rozpoczęcia nie jest jeszcze znana. Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała na Twitterze: "Zakończyła się narada kierownictwa PiS. Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie".

Nie przekazano, czy podjęcie przez kierownictwo PiS decyzji oznacza, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zostanie dymisjonowany. Nieoficjalnie brak jednoznacznego komunikatu może oznaczać, że przed politykami jest kolejna tura rozmów. Jak relacjonuje dziennikarz RMF FM Mariusz Piekarski, decyzji o dymisji Ziobry "dziś nie będzie".

"[Dymisja -red.] nie jest wykluczona, ale nie dziś. Ma być spotkanie Jarosław Kaczyński - Zbigniew Ziobro i tam Ziobro usłyszy "warunki utrzymania Solidarnej Polski w koalicji z PiS". Twarde - mówią uczestnicy spotkania przy Nowogrodzkiej" - relacjonuje Piekarski, powołując się na rozmowy z politykami PiS.

"Jeden z uczestników spotkania na Nowogrodzkiej: podjęta dziś decyzja zostanie ogłoszona najprawdopodobniej w środę. Na pewno nie dzisiaj" - dodaje z kolei dziennikarz Patryk Michalski z RMF FM. I wskazuje na możliwy scenariusz najbliższych dni: "Gdybym miał obstawiać: Zbigniew Ziobro zobaczy podpisaną dymisję. Będzie miał czas na decyzję i albo zrobi wszystko, czego oczekuje PJK i dymisja trafi do niszczarki, albo koniec koalicji z Solidarną Polską".

Wcześniej Zbigniew Ziobro zorganizował konferencję prasową, na której przekonywał, że "Zjednoczona Prawica powinna przetrwać" i "wciąż jest czas na rozmowy". Jednak gdy dziennikarze chcieli zadać mu pytania, zszedł z mównicy i opuścił salę.

Czytaj więcej: Druga konferencja Ziobry. "Płakaliście?", "Żałosne", "Prezesie, błagam, porozmawiajmy"