Kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Patryk Jaki o możliwej dymisji Ziobry: To musi być fake news

Od kilku dni pojawiają się doniesienia dotyczące możliwej dymisji Zbigniewa Ziobry z funkcji ministra sprawiedliwości. Odniósł się do nich Patryk Jaki, twierdząc, że "to musi być fake news". Polityk podkreślił, że Zjednoczona Prawica musi przetrwać.
Czytam, że Gowin zostaje, a Ziobro leci, bo jako Prokurator Generalny nie chciał się zgodzić na ustawę o bezkarności. Słuchajcie, to musi być fake news. Zjednoczona Prawica musi przetrwać dla Polski

- napisał na Twitterze Patryk Jaki.

W komentarzu pod tym wpisem dziennikarz Wojciech Wybranowski podkreślił, że to rzeczywiście jest fake news, bo "w pewnym sensie Wiewiórki ćwierkają bowiem, że Ziobro się zgadzał na ustawę covidowa, a później uległ młodym współpracownikom z resortu, którym wydawało się, że umieją w politycznego pokera".

Zalicytowali i skończyło się jak w 2011

- stwierdził dziennikarz. Na ten komentarz Jaki odpowiedział, że był przy rozmowie dotyczącej tej ustawy. "Więc proszę nie udawać, że wie Pan więcej o rozmowie niż jej uczestnik" - napisał polityk.

Kryzys w koalicji rządzącej

W Zjednoczonej Prawicy trwa kryzys. Padają nawet słowa dotyczące wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Konflikt wynika m.in. z różnicy zdań na temat ustawy o ochronie zwierząt i przepisów dotyczących bezkarności urzędników. Tej pierwszej w czasie głosowania w Sejmie nie poparła ani Solidarna Polska, ani Porozumienie. Tej drugiej natomiast sprzeciwiał się Zbigniew Ziobro wraz ze swoim ugrupowaniem.

Czytaj także: W ciągu kilku dni decyzja ws. Zjednoczonej Prawicy. Źródłem kryzysu "nie jest ustawa o ochronie zwierząt"

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska stwierdziła w piątek, że w przekonaniu partii Jarosława Kaczyńskiego koalicji już nie ma. Natomiast Janusz Kowalski podczas konferencji prasowej Solidarnej Polski stwierdził, że "jakakolwiek próba odwołania Ziobry oznacza wybory, które są prezentem dla Platformy Obywatelskiej, LGBT, mafii lekowych, paliwowych".

W poniedziałek zbierze się kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, które ma podjąć decyzję, co dalej ze Zjednoczoną Prawicą - informuje Polska Agencja Prasowa.

Zobacz wideo Grzegorz Braun z Witek: Proszę nie łamać prawa!
Więcej o: