Warszawa. Andrzej Duda dołączył do Marszu dla Życia i Rodziny. "Przeszedł z nami 300 metrów"

"Wspólnie brońmy rodziny" to hasło Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł dziś ulicami Warszawy. Wśród uczestników manifestacji znalazł się również prezydent Andrzej Duda.

Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczął się o godz. 12 na placu Zamkowym w Warszawie. Uczestnicy manifestacji przeszli Traktem Królewskim do bazyliki świętego Krzyża, gdzie od godz. 13 uczestniczyli w mszy świętej. Marsz jest organizowany przez fundację Centrum Życia i Rodziny, która w ostatnim czasie - jak wynika ze spisu aktywności na jej stronie - zajmuje się głównie walką przeciwko równouprawnieniu osób LGBT+. Działacze domagają się m.in. zakazu "homoreklam i promocji ideologii LGBT w telewizji" oraz zwiększenia kar za wieszanie tęczowych flag na pomnikach

W Marszu dla Życia i Rodziny wziął w tym roku udział również prezydent Andrzej Duda, który brał dziś udział również w odbywającej się w stolicy uroczystości dożynek prezydenckich.

Wśród uczestników wydarzenia byli też m.in. politycy Solidarnej Polski (Jacek Ozdoba, Mariusz Kałużny), Konfederacji (Krzysztof Bosak) oraz Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak. 

Marsz dla Życia i Rodziny. Wśród uczestników prezydent Andrzej Duda

"Po raz pierwszy prezydent Andrzej Duda dołączył do Marszu dla Życia i na marginesie uroczystości dożynkowych przeszedł wspólnie z nami ok. 300 metrów (od Pałacu do ul. Królewskiej)" - napisał na Twitterze Krzysztof Bosak. 

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, marsz jest okazją zamanifestowania przywiązania do wartości prorodzinnych, afirmacji rodziny, małżeństwa oraz obrony ludzkiego życia. Prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba nie ukrywa też, że środowisko organizujące marsz ma jeszcze jeden cel. "Ze względu na ostatnie incydenty i ataki na chrześcijańskie wartości, których dopuścili się lewicowi aktywiści, manifestacja ma w tym roku także formę apelu do władz o nowelizację przepisów prawnych i zapobieganie profanacjom i znieważeniom symboli religijnych i narodowych" - powiedział Ozdoba, cytowany przez serwis polsatnews.pl

Jak czytamy na stronie organizatora, "Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci".