Konferencja Solidarnej Polski. "Próba odwołania Ziobry oznacza wybory, które są prezentem dla PO, LGBT i mafii"

W piątek została zwołana konferencja posłów Solidarnej Polski w Sejmie. - Jakakolwiek próba odwołania Ziobry oznacza wybory, które są prezentem dla Platformy Obywatelskiej, LGBT, mafii lekowych, paliwowych - stwierdził podczas briefingu Janusz Kowalski.
Jest taki przepis w polskiej konstytucji, który mówi o równości wobec prawa. To zasada, której wszyscy powinniśmy być wierni, a w szczególności minister sprawiedliwości i prokurator generalny, który jest rzecznikiem interesu społecznego i stoi na straży praworządności

- powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Podkreślił, że była proponowana ustawa, która zakładała, że niektóre grupy będą faworyzowane. Jak podkreślił, Solidarna Polska nigdy nie zagłosuje nad przepisem, który naruszałby zasadę równości. Wójcik podziękował także PiS-owi za wycofanie z Sejmu przepisów o bezkarności urzędników.

Wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości odniósł się także do ustawy o ochronie zwierząt. Zaznaczył, że to kłamstwo, że Ziobro nie jest wrażliwy na krzywdę zwierząt.

To nie kto inny jak Zbigniew Ziobro doprowadził do tego, że w Ministerstwie Sprawiedliwości powstał projekt, który diametralnie zmienia sytuację zwierząt, zwiększa kary za znęcanie się nad zwierzętami. To u nas ten projekt powstawał

- podkreślił. Jak dodał, "jeżeli chodzi o prawa zwierząt, to zawsze tak, ale zwierzę nie może być ponad człowiekiem". - Nie może być tak, żeby uderzać w Polską wieś, w polskich rolników - powiedział Wójcik.

Przez pięć lat udało się zmienić Polskę, przeprowadziliśmy wiele reform, a symbolem tych zmian jest Zbigniew Ziobro

- powiedział.

"Próba odwołania Ziobry oznacza wybory"

Solidarna Polska jest lojalnym partnerem koalicji Zjednoczonej Prawicy. (...) Jakiekolwiek próby odwołania ministra sprawiedliwości, który jest symbolem dobrej zmiany, jest symbolem tego, co działo się dobrego w wymiarze sprawiedliwości w ostatnich pięciu latach, który jest symbolem twardej walki z przestępcami, twardego stanowczego 'nie' dla organizacji LGBT, które wchodzą do szkół. Zbigniew Ziobro jest także symbolem tego, że Bruksela nie wprowadzi swoich subiektywnych zasad praworządności w Polsce

- stwierdził Janusz Kowalski. Dodał, że "jakakolwiek próba odwołania Ziobry oznacza wybory, które są prezentem dla Platformy Obywatelskiej, LGBT, mafii lekowych, paliwowych".

Kaczyński zawiesił negocjacje z koalicjantami

W czwartek po debacie dotyczącej tzw. ustawy futerkowej odbyło się pilne spotkanie polityków Prawa i Sprawiedliwości. - Prezes bardzo stanowczo ostrzegł tych, którzy chcieliby inaczej głosować, niż wskazuje to partia - poinformował Ryszard Terlecki. Podczas spotkania Jarosław Kaczyński miał w ostrych słowach wyrazić się na temat koalicjantów.

Prezes PiS mówił na klubie swoim posłom o 'ekskoalicjantach'. Jarosław Kaczyński na części klubu wybranej z PiS: Ogon nie będzie machał psem

- poinformował dziennikarz 300polityki Łukasz Mężyk. Jak dodał Ryszard Terlecki, partia rządząca zawiesza negocjacje z Solidarną Polską i Porozumieniem, ponieważ "w tej sytuacji negocjacje nie mają sensu, skoro czasowi koalicjanci występują z innym programem i pomysłami niż cały klub".

Zobacz wideo Rekonstrukcja rządu w toku. Komentuje Michał Woś