Terlecki zapowiada konsekwencje dla posłów PiS przeciwnych ustawie o ochronie zwierząt

Zawieszenie w prawach członka partii, a być może także inne konsekwencje - tak PiS ma ukarać posłów, którzy zagłosowali przeciwko zaproponowanej przez Jarosława Kaczyńskiego "piątce dla zwierząt". Decyzja o zwieszeniu ma zapaść jeszcze w piątek.

Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapowiedział, że posłowie PiS, którzy głosowali przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt zawieszone w prawach członka partii. 

Przeciwko ustawie głosowało m.in. 38 posłów Klubu Parlamentarnego PiS - w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski -, a 15 przedstawicieli Porozumienia wstrzymało się od głosu.

- Osoby z PiS, które głosowały przeciwko ustawie, zostały zawieszone w prawach członka partii. Nie wiem jeszcze na jak długo. To może wiązać się też z innymi konsekwencjami, jak na przykład utrata stanowiska - powiedział cytowany przez WP.pl wicemarszałek Sejmu. 

Kaczyński podejmie decyzje ws. zawieszenia w prawach członków PiS

Także przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski powiedział, że jeszcze w piątek zostaną podjęte decyzje w sprawie głosowania nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt.

Wyjaśnił, że prezes PiS Jarosław Kaczyński podejmie decyzje w kwestii zawieszenia w prawach członków PiS posłów, którzy wstrzymali się, głosowali przeciw lub byli nieobecni, a nie będą w stanie tej nieobecności usprawiedliwić. 

Więcej o: