Nieoficjalnie: W najbliższych dniach spotkanie kierownictwa PiS ws. przyszłości Zjednoczonej Prawicy

Posłowie należący do klubu PiS, którzy zagłosowali przeciw nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt mają zostać ukarani w ten piątek. Kierownictwo PiS planuje z kolei spotkanie dotyczące przyszłości rządzącej koalicji - informuje PAP.

Po głosowaniu dotyczącym nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt, której nie poparli wszyscy posłowie Solidarnej Polski i 17 posłów Porozumienia (15 wstrzymało się od głosu, a dwóch zagłosowało przeciw), rzeczniczka PiS Anita Czerwińska zapowiedziała, że w sprawie członków klubu PiS, którzy głosowali przeciwko noweli, "zostaną podjęte decyzje zgodnie ze statutem partii" Z nieoficjalnych doniesień Polskiej Agencji Prasowej wynika, że niepokorni parlamentarzyści zostaną ukarani jeszcze w piątek 18 września. Po weekendzie z kolei ma się odbyć spotkanie kierownictwa PiS w sprawie przyszłości rządowej koalicji. Anonimowy informator PAP powiedział, że "pęknięcie w koalicji nastąpiło w kwestiach fundamentalnych". Wcześniej informowaliśmy, że rzecznik rządu Piotr Müller stwierdził wprost, że rozmów koalicyjnych "już nie ma".

Zobacz wideo Minister środowiska o ustawie dot. ochrony zwierząt

"Piątka dla zwierząt". 38 posłów z klubu PiS zagłosowało przeciw

Nowelizacja ustawy o ochronie praw zwierząt została przegłosowana przez Sejm w nocy z 17 na 18 czerwca. Za projektem zagłosowało 356 posłów, przeciw było 75, a 18 parlamentarzystów wstrzymało się od głosu. Wśród 75 polityków przeciwnych przyjęciu noweli znalazło się 38 z klubu PiS. Przeciwko nowelizacji głosowali wszyscy posłowie Solidarnej Polski, w tym jej lider i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. 15 przedstawicieli Porozumienia, w tym Jarosław Gowin, wstrzymało się od głosu. "Piątki dla zwierząt" nie poparł także minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Więcej o: