Michał Woś o Czajce: To nie przypadek, że w ciągu roku dwa razy dochodzi do takiej gigantycznej awarii

- To nie jest przypadek, że w ciągu roku dochodzi drugi raz do tak gigantycznej awarii - mówił o awarii kolektora w oczyszczalni Czajka Michał Woś - minister środowiska i wiceprezes Solidarnej Polski.

Michał Woś (ur. w 1991 roku w Raciborzu) jest powołanym w 2020 roku ministrem środowiska i wiceprezesem kierowanej przez Zbigniewa Ziobrę Solidarnej Polski. Ma wykształcenie prawnicze, a w latach 2017-2018 był podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, a w latach 2018-2019 członkiem zarządu województwa śląskiego. Wcześniej od 2015 był doradcą Zbigniewa Ziobry. Rok później minister sprawiedliwości powierzył mu stanowisko szefa gabinetu politycznego.

Woś w Porannej Rozmowie Gazeta.pl komentował m.in. awarię kolektora przesyłowego w oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie. 

Takie rury, takie kolektory pod rzeką to nie jest nic nadzwyczajnego, na całym świecie są budowane. A w Warszawie pan prezydent Trzaskowski co wymyślił, że winny będzie pan śp. Lech Kaczyński, bo taką czy inną koncepcję zatwierdził? Nie, to Platforma ten projekt wykonała. To nie jest przypadek, że w ciągu roku dochodzi drugi raz do tak gigantycznej awarii, a co gorsza sam pan Trzaskowski mówił, że jacyś eksperci to oceniali i dzień przed nie wiedzieli, że jest tam coś złego
Ktoś genialnie wymyślił, że zaleje te rury betonem, żeby dopchnąć tę inwestycję do końca roku
To jest wina w nadzorze

- mówił.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie