Kinga Duda doradczynią społeczną Andrzeja Dudy. "Doświadczenie zdobywała w licznych kancelariach"

Kinga Duda, córka prezydenta RP, została powołana na funkcję jego doradczyni społecznej. Informacja o tym pojawiła się na oficjalnej stronie Andrzeja Dudy wraz z biogramem Kingi Dudy. "Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim" - czytamy.

Na oficjalnej stronie kancelarii prezydenta RP pojawiła się informacja, że Kinga Duda została powołana na stanowisko doradczyni społecznej Andrzeja Dudy i pełni tę funkcję od sierpnia tego roku. Zamieszczono także biogram 25-letniej córki prezydenta. "Kinga Duda, prawniczka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law (Washington, DC). Uczestniczka licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR). W czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ" - czytamy w nim.

Zobacz wideo Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta

Kinga Duda doradczynią społeczną prezydenta RP. Andrzej Duda: "dziękuję i potwierdzam"

Na stronie Andrzeja Dudy poinformowano także, że Kinga Duda doświadczenie zawodowe zdobywała "w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim".

Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne
Specjalizuje się w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym

- dodano.

Kinga Duda znalazła się w gronie 13 innych doradców społecznych prezydenta. Są wśród nich m.in. profesor Andrzej Zybertowicz, Zdzisław Sokal, Marek Dietl, Marcin Drewa czy Agnieszka Lenartowicz-Łysik.

Andrzej Duda odniósł się już do pytań w sprawie powołania jego córki na doradczynię. "Dziękuję i potwierdzam. 'Doradca społeczny' to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji" - napisał na Twitterze.

Prezydent ma również siedmiu doradców etatowych, którzy pobierają wynagrodzenie.

Więcej o: