Katastrofa smoleńska. Prokuratura chce aresztu dla kontrolerów z lotniska w Smoleńsku

Prokuratura Krajowa wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie trzech kontrolerów pełniących w kwietniu 2010 r. służbę na lotnisku w Smoleńsku. Mają oni postawione zarzuty z artykułu 173., czyli spowodowania katastrofy w ruchu lotniczym, skutkującym śmiercią wielu osób.

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że Prokuratura Krajowa chce aresztu dla trzech kontrolerów, którzy 10 kwietnia 2010 roku pracowali na lotnisku w Smoleńsku.

Katastrofa smoleńska. Prokuratura chce aresztu dla kontrolerów ze Smoleńska

Prokuratura Krajowa potwierdziła Informacyjnej Agencji Radiowej, że zespół śledczy nr 1 w Prokuraturze Krajowej wystąpił do jednego z sądów rejonowych w Warszawie o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec trzech kontrolerów z lotniska Smoleńsk - Północ. Mają oni postawione zarzuty z artykułu 173., czyli spowodowania katastrofy w ruchu lotniczym, skutkującym śmiercią wielu osób.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu TU-154 pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z małżonką Marią. Delegacja leciała na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Więcej o: