Rekonstrukcja rzdu. Ryszard Terlecki: Rozmawiamy gwnie o dwch sprawach

We wtorek liderzy Zjednoczonej Prawicy spotkaj si w czwartej turze rozmw dotyczcych rekonstrukcji rzdu. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedzia, e politycy zajm si gwnie dwoma sprawami. Podkrela te, e decyzje nie mog by odwlekane w nieskoczono.

Przewodniczący klubu Prawo i Sprawiedliwość rozmawiał z dziennikarzami w Sejmie. Wicemarszałek izby niższej parlamentu został zapytany o dzisiejszą rundę rozmów koalicyjnych.

Ryszard Terlecki: Nie możemy w nieskończoność odwlekać decyzji dotyczących rekonstrukcji

- Nie będą one trwać w nieskończoność. Nie możemy w nieskończoność odwlekać decyzji dotyczących rekonstrukcji. Nasi koalicjanci muszą się jednak z nami dogadać. Nie chcemy tworzyć jakichś faktw dokonanych, ale nie może być tak, że ta rekonstrukcja będzie odkładana w czasie bez jakichś rozsądnych decyzji z ich strony - odpowiedział Ryszard Terlecki cytowany przez TVN24.

Wicemarszałek Sejmu pytany był również o to, co jest powodem niezgody w koalicji Zjednoczonej Prawicy. Polityk zdradził, że kwestiami spornymi są dwie sprawy. - To jest kwestia podziału czy kształtu rządu po rekonstrukcji, a także kwestia list wyborczych w przyszłych wyborach parlamentarnych - dodał. Pose PiS został też zapytany o to, co się stanie, jeśli koalicjantom "zabraknie rozsądku". Terlecki odparł jedynie: "Zobaczymy".

Zgodnie z zapowiedziami rzecznika rządu rekonstrukcja Rady Ministrów przeprowadzona zostanie na przełomie września i października. Związana jest ona z podpisaniem nowej umowy koalicyjnej między PiS, Solidarną Polską i Porozumieniem, która obowiązywała do wyborów prezydenckich. W jej ramach dojdzie do zmiany obsady niektórych stanowisk. Jarosław Kaczyński już w sierpniu zapowiadał, że plan zakłada zmniejszenie liczby resortów do około 12.

Zobacz wideo Emilewicz o pogłoskach ws. rekonstrukcji rządu