Kto w Sejmie? PiS liderem. Zaskakuje wynik stowarzyszenia Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni [SONDAŻ]

Gdyby wybory odbyły się we wrześniu, wygrałoby je PiS. Na drugi wynik mogłaby liczyć Koalicja Obywatelska, podium zaś zamknąłby Szymon Hołownia, który - wedle sondażu Kantara dla PAP - mógłby liczyć na 11 proc. głosów.

39 proc. Polaków, którzy zadeklarowali gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, zamierza głosować na PiS; 26 proc. chciałoby poprzeć KO, 11 proc. - Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, a 6 proc. - Konfederację - wynika z sondażu Kantar dla PAP. Oznacza to, że poza parlamentem znalazłaby się Lewica i PSL-Koalicja Polska - oba ugrupowania uzyskałyby po 4 proc. głosów.

Badanie CAPI przeprowadzono 4-9 września na reprezentatywnej próbie 977 mieszkańców Polski - podaje 300polityka.

Kto w Sejmie? Nowy sondaż Kantar dla PAP a badanie IBRIS dla WP

Wyniki sondażu Kantar są zbliżone do badania IBRIS-u dla WP sprzed tygodnia. Według tego sondażu, Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby 38,3 proc. głosów, zaś Koalicja Obywatelska - 28 proc. Na trzecim miejscu nie znalazł się jednak ruch Szymona Hołowni, który nie został uwzględniony w badaniu, a Konfederacja - z wynikiem 8,4 proc. Według sondażu dla WP zarówno Lewica (6,7 proc.), jak i PSL (5,9 proc.) dostałyby się do parlamentu.

Zobacz wideo Bielan o projekcie Kaczyńskiego dot. ochrony praw zwierząt
Więcej o: