Radio ZET: Po rekonstrukcji rządu ma zostać tylko 14 ministerstw. Którzy ministrowie stracą pracę?

Według ustaleń dziennikarzy Radia ZET po rekonstrukcji rządu zostanie około 14 ministerstw. Już jutro w tej sprawie ma odbyć się kolejne spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy.

Reporter Radia ZET Jacek Czarnecki nieoficjalnie dowiedział się, że liczba ministerstw zostanie zmniejszona do 14. Które resorty mogą zostać zlikwidowane?

Po rekonstrukcji rządu zostanie 14 ministerstw. Do likwidacji m.in. resort klimatu i cyfryzacji

Jednym z nich ma być Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, które zostanie włączone do Ministerstwa Finansów. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dołączone zostanie do resortu edukacji, którym kieruje Dariusz Piontkowski.

Ministerstwo Klimatu, któremu przewodzi Michał Woś z Solidarnej Polski, ma zostać ponownie włączone do Ministerstwa Środowiska. Koalicjanci nie zdecydowali jeszcze o tym, który resort przejmie obowiązki Ministerstwa Cyfryzacji, które także przeznaczone jest do likwidacji. Pracę ministra ma stracić także Marek Gróbarczyk, który jest szefem Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Jadwiga Emilewicz: Polityk, tak jak każdy człowiek, musi żyć tak, jakby ten dzień był dniem ostatnim

Zgodnie z zapowiedziami rekonstrukcja rządu ma odbyć się na przełomie września i października. Do rządu Mateusza Morawieckiego ma wrócić Jarosław Gowin, który ponownie obejmie stanowisko wicepremiera. Coraz więcej mówi się także o przyszłości Jadwigi Emilewicz, która miałaby stracić swój resort. W rozmowie z RMF FM wicepremier powiedziała, że nikt z nią nie rozmawiał na temat odejścia z rządu.

- Rozmów ze mną nikt nie prowadził. (...) Nie jadę do Konina, jak niektórzy sugerowali. Nie wybieram się także do Londynu, do Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Moje plany na najbliższe trzy lata są związane z aktywnością parlamentarną (...). Polityk, tak jak każdy człowiek, musi żyć tak, jakby ten dzień był dniem ostatnim i żeby bilans był zawsze korzystny - zadeklarowała Jadwiga Emilewicz. Minister rozwoju dodała, że jest gotowa na każdą ewentualność.

Zobacz wideo Emilewicz o pogłoskach ws. rekonstrukcji rządu
Więcej o: