Kaczyński o powrocie Gowina do rządu. Zamknęłoby to "pewien niedobry etap", ale reakcje "byłyby złe"

Jarosław Kaczyński odniósł się do spekulacji na temat powrotu Jarosława Gowina do rządu. Prezes PiS stwierdził, że zamknęłoby to pewien niedobry etap, ale reakcje na to w jego partii "byłyby złe".

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Sieci" został zapytany o to, czy Jarosław Gowin może wrócić do rządu. Prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że "z jednej strony byłoby to pożyteczne, bo zamknęłoby pewien niedobry etap".

Ale z drugiej dla ludzi mniej wyrobionych politycznie byłoby to trudne do przyjęcia. W naszym klubie reakcje na to byłyby złe

- powiedział polityk. Na pytanie, czy jest poczucie, że Gowin "zagrał z przeciwnikiem" Kaczyński odpowiedział, że "w oczach wielu w maju przekroczył granicę, której nigdy nie powinien przekraczać".

Od pewnego czasu politycy Zjednoczonej Prawicy mówili o możliwym powrocie Jarosława Gowina na stanowisko wicepremiera. Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM polityk będzie kierował Ministerstwem Rozwoju, któremu obecnie szefuje Jadwiga Emilewicz.

Czytaj więcej: Nieoficjalnie: Jarosław Gowin wraca do rządu. Wiadomo, który resort obejmie

Gowin odszedł z rządu

Jarosław Gowin, ówczesny minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz wicepremier, podał się do dymisji 6 kwietnia. Polityk sprzeciwiał się wówczas przeprowadzeniu wyborów prezydenckich 10 maja. Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa chciał zmiany w konstytucji i przedłużenia kadencji prezydenta o dwa lata.

Wybory prezydenckie 10 maja nie mogą się odbyć. To jest projekt przewidujący systemową zmianę polegającą na jednej siedmioletniej kadencji prezydenckiej

- mówił na początku kwietnia. Jednak na początku maja Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin zawarli porozumienie. Ostatecznie wybory odbyły się 28 czerwca.

Zobacz wideo Emilewicz o pogłoskach ws. rekonstrukcji rządu
Więcej o: