Projekt ustawy dot. ochrony zwierząt trafił do Sejmu. Szef młodzieżówki PiS zapowiada kolejne kroki

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w Sejmie projekt ustawy w sprawie nowych norm ochrony zwierząt. Przewiduje on między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenie uboju rytualnego. Projekt powstał z inicjatywy Forum Młodych PiS przy mocnym wsparciu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Rzeczniczka partii Anita Czerwińska powiedziała, że klub PiS stanowczo opowiada się za kompleksową ochroną zwierząt i trzeba tę sprawę ostatecznie rozstrzygnąć. Jej zdaniem nie można pozostawiać żadnej przestrzeni do tego, żeby zwierzęta w Polsce były krzywdzone.

Projekt ustawy dot. ochrony zwierząt trafił do Sejmu

Szef Forum Młodych PiS Michał Moskal powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że projekt rozszerza agendę programową rządzącego ugrupowania. Podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość realizuje duże i podstawowe reformy dla państwa. Moskal dodał, że Forum Młodych PiS zajmuje się natomiast sprawami dodatkowymi, które również odpowiadają na potrzeby społeczne, szczególnie ludzi młodych. Stwierdził, że taką właśnie ustawą jest złożony dziś projekt ustawy dotyczący ochrony zwierząt. W jego ocenie przygotowane przepisy wyrażają wrażliwość i humanitaryzm młodego pokolenia. Szef Forum Młodych PiS powiedział, że wsparcie dla tej inicjatywy prezesa Jarosława Kaczyńskiego pokazuje, iż także poza młodym pokoleniem jest wiele osób, które uważają, że zwierzęta należy traktować jak najlepiej.

Zobacz wideo

Moskal: Będą kolejne inicjatywy

Moskal dodał, że Forum Młodych PiS pracuje nad kolejnymi inicjatywami. Będą one dotyczyć nie tylko ochrony środowiska, lecz także edukacji czy ochrony zdrowia. Rozmówca IAR podkreślił, że przygotowywane są rozwiązania, które odpowiadają na problemy zgłaszane przez młodych ludzi. Michał Moskal mówi, że inicjatywy te będą przedstawiane w kolejnych tygodniach i miesiącach.

Projekt dotyczący nowych norm ochrony zwierząt zakłada również ograniczenie możliwości trzymania zwierząt na uwięzi i zmiany w zakresie funkcjonowania schronisk dla zwierząt, które - według proponowanych przepisów - będą mogły prowadzić wyłącznie jednostki samorządowe oraz organizacje pożytku publicznego. PiS chce, aby projekt trafił pod obrady Sejmu już na najbliższym posiedzeniu, zaplanowanym na przyszły tydzień.

Więcej o: