Prezes stadniny w Janowie Podlaskim zrezygnował po pięciu miesiącach. Zastąpił go b. poseł PiS

Marek Gawlik po kilku miesiącach przestał być prezesem stadniny w Janowie Podlaskim. Zastąpił go były senator i poseł PiS Lucjan Cichosz.

Marek Gawlik prezesem stadniny w Janowie Podlaskim został w kwietniu. Pytany o powody rezygnacji mówi w "Dzienniku Wschodnim": - To szersze zagadnienie. Nie mogłem dłużej funkcjonować na tym stanowisku. Sam złożyłem rezygnację, powody były różne, ale nie mogę o nich mówić. W TOK FM Gawlik skomentował krótko, że "formuła współpracy się wyczerpała".

Zmiana na stanowisku prezesa stadniny w Janowie Podlaskim

Według nieoficjalnych ustaleń gazety jednym z powodów ma być z współpraca z Anną Stojanowską, która doradzała prezesowi w kwestiach dot. hodowli. -  Marek Gawlik od pierwszego dnia wziął się za porządki, a ponieważ przyznał, że nie zna się na hodowli, wsparciem w tej dziedzinie miała być Anna Stojanowska - mówi dziennikowi Alina Sobieszak z pisma "Araby Magazine". - Prezes Gawlik jawił się jako menedżer "zadaniowy" i kolejno realizowane zadania przynosiły efekt - dodaje.

Zobacz wideo Emilewicz: Niech służby zajmują się Ostrołęką, niech sprawdzają

Według Sobieszak, "kolejnej zmiany na stanowisku kierowniczym stadnina może nie przetrwać, bo zapowiadanych fachowców brak".

Dziennik podał, że stadniną teraz kieruje Lucjan Cichosz. To były senator i poseł Prawa i Sprawiedliwości. Gazeta.pl potwierdziła w stadninie, że doszło do zmiany na stanowisku prezesa i nowym szefem jest b. polityk PiS. Dwa dni temu Onet informował, że Cichosz trafił do rady nadzorczej PGE Dystrybucja.

Więcej o: