Jadwiga Emilewicz o medialnych pogłoskach. "Nie przenoszę się do prywatnego biznesu ani do Londynu"

O swojej przyszłości po rekonstrukcji Zjednoczonej Prawicy mówiła w Zielonym Poranku wicepremierka Jadwiga Emilewicz: - Nie przenoszę się do prywatnego biznesu. Nie wynoszę się także do Londynu, choć właśnie taki katalog różnych ofert w mediach się pojawia. Oczywiście nie są to jednak moje plany - podkreśliła, pytana o medialne pogłoski w tej sprawie.

Poranna Rozmowa Gazeta.pl, w każdy piątek, począwszy od 4 września br., zmienia się w Zielony Poranek. Każde wydanie programu będzie poświęcone tematom związanym ze zmianami klimatycznymi i ekologią. Gościnią drugiego odcinka była Jadwiga Emilewicz. W rozmowie z Łukaszem Kijkiem, oprócz tematów dotyczących środowiska, poruszyła też kwestię swojej przyszłości po rekonstrukcji rządu.

- Te rozmowy trwają - odpowiedziała Jadwiga Emilewicz na pytanie o to, czy zostaje w rządzie. - Kiedy zostaną ustalone priorytety programowe, do nich zostanie dostosowany kształt rządu. Jeśli wolą pana premiera i liderów partii będzie to, żebyśmy (ministrowie - red.) zostali i kontynuowali swoją pracę, to będziemy to robić.

Jadwiga Emilewicz: Nie przenoszę się do prywatnego biznesu

Minister rozwoju została zapytana również o to, czy - zgodnie z tym, co mówią plotki - przenosi się do prywatnego biznesu lub do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Nie przenoszę się do prywatnego biznesu. Nie wynoszę się także do Londynu, choć właśnie taki katalog różnych ofert w mediach się pojawia. Oczywiście nie są to jednak moje plany. Dziękuję bardzo za troskę

- śmiała się Jadwiga Emilewicz.

Przypomnijmy, że rekonstrukcja rządu ma się odbyć na przełomie września i października. W jej ramach ma zostać zredukowana liczba resortów z 20 do nawet 11-12.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie