Śledztwo ws. zdjęć europosłów na szubienicach przedłużone. Nie przesłuchano wszystkich policjantów

Do 13 listopada przedłużono śledztwo w sprawie powieszenia portretów eurodeputowanych na symbolicznych szubienicach - poinformowała Polska Agencja Prasowa. Nie przesłuchano wszystkich funkcjonariuszy, którzy zabezpieczali wydarzenie.

W listopadzie 2017 roku w Katowicach ONR, Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy ustawili małe atrapy szubienic. Narodowcy powiesili na nich portrety sześciu osób - europosłów Platformy Obywatelskiej, którzy zagłosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego ws. praworządności w Polsce. Byli to: Danuta Huebner, Danuta Jazłowiecka, Barbara Kudrycka, Julia Pitera, Róża Thun i Michał Boni. 

Śledztwo ws. zdjęć europosłów na szubienicach zostało przedłużone

Jak poinformowała Polską Agencję Prasową rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek, śledztwo w tej sprawie zostało przedłużone do 13 listopada. Wszystko przez to, że nie przesłuchano jeszcze wszystkich policjantów, którzy zabezpieczali manifestację "Nie dla współczesnej targowicy".

Przypomnijmy, że w 2019 roku katowicka Prokuratura Okręgowa zdecydowała, że uczestnicy nie dopuścili się przestępstwa, chociaż sam sposób wyrażania przez nich poglądów oceniła krytycznie pod względem moralno-etycznym. Zażalenie na umorzenie postępowania złożył wówczas pełnomocnik europosłów. Sąd Okręgowy w Katowicach nakazał kontynuację śledztwa w sprawie manifestacji.

Zobacz wideo Kombajn na częstochowskim odcinku autostrady A1. Kierowca trafi przed sąd
Więcej o: