Morawiecki dał Cichanouskiej klucze do Domu Białoruskiego w Warszawie. "Walka musi się skądś toczyć"

- Realistycznie wiemy, że ta walka musi się skądś toczyć, musi być prowadzona - mówił premier Mateusz Morawiecki, który na spotkaniu ze Swiatłaną Cichanouską w Warszawie wręczył jej klucze do nowej siedziby Domu Białoruskiego w stolicy. Powiedział, że będzie to "siedziba wolnych Białorusinów". - Wkrótce przedstawimy gospodarczy plan dla Białorusi i narodu białoruskiego - dodał.

Podczas trwającej wizyty Swiatłany Cichanouskiej w Polsce premier Mateusz Morawiecki wystąpił z liderką białoruskiej opozycji na konferencji prasowej. - Polska jest domem dla Białorusi. Chcemy, żeby pomoc była realna, żeby wszystkie osoby torturowane miały szansę na dostanie pomocy w Polsce - mówił premier. Jak dodał, "wyrazem najwyższej niechęci i strachu władzy autorytarnej wobec własnego narodu jest wyrzucanie swoich przedstawicieli". - Życzymy wszystkim Białorusinom, by swój dom znaleźli na Białorusi - dodał szef polskiego rządu - podkreślał.

Zobacz wideo Tak wyglądała wspólna konferencja Morawieckiego z Cichanouską:

Morawiecki na spotkaniu z Cichanouską. Wręczył jej klucze do Domu Białoruskiego. "Walka musi skądś się toczyć"

Morawiecki w geście solidarności ze społecznością białoruską wręczył Cichanouskiej klucze do Domu Białoruskiego w Warszawie, który nazwał "siedzibą wolnych Białorusinów". 

Mamy szansę spotkać się w miejscu, które ma być szeroko pojętym Domem Białoruskim w Polsce. Realistycznie wiemy, że walka skądś musi się toczyć, musi być prowadzona. I wszystkie osoby, które chcą tę walkę w sposób skoordynowany toczyć,  będą dbali, by walka o wolność, suwerenność zakończyła się sukcesem, będą mieć wsparcie Unii Europejskiej i wszystkich sił politycznych w Polsce

- mówił premier.

Wkrótce przedstawimy gospodarczy plan dla Białorusi, by pokazać, że Polska i Unia Europejska jest otwarta na Białoruś
Pomagamy w przekazywaniu prawdy na Białoruś

- mówił Morawiecki, dziękując szefowej telewizji Biełsat, Agnieszce Guzy-Romaszewskiej. - Dziękuję za walkę z propagandą Łukaszenki. Walczymy, żeby sprawa białoruska była cały czas żywa na arenie międzynarodowej. Jesteśmy pełni podziwu dla narodu białoruskiego za determinację i walkę o demokrację - podkreślił.

Więcej o: