Jarosław Kaczyński o ustaleniach ws. rekonstrukcji rządu. "To są oczywiście rozmowy skomplikowane"

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas briefingu prasowego odniósł się do rozmów i negocjacji w Zjednoczonej Prawicy na temat rekonstrukcji rządu. - Rozmowy trwają. To są oczywiście rozmowy skomplikowane - powiedział.

Jarosław Kaczyński podczas briefingu prasowego na temat nowej ustawy dotyczącej zakazu hodowli zwierząt futerkowych odniósł się do rozmów na temat nowej umowy koalicyjnej i rekonstrukcji rządu, które trwają w Zjednoczonej Prawicy. Ich kolejna tura jest zaplanowana na czwartek.

Zobacz wideo W rządzie nastąpią zmiany personalne i strukturalne

Kaczyński o rozmowach ws. rekonstrukcji rządu. "Trwają, są skomplikowane"

Kaczyński stwierdził, że rozmowy "są skomplikowane".

Rozmowy trwają. To są oczywiście rozmowy skomplikowane, ale jestem głęboko przekonany, że przyniosą właściwe efekty i że te zmiany, które planujemy, zostaną przeprowadzone

- powiedział na konferencji prasowej. Nie odpowiadał  na pytania dziennikarzy.

Rekonstrukcję rządu zapowiedziano w lipcu, po wygranych przez Andrzeja Dudę wyborach prezydenckich - ma do niej dojść na przełomie września i października. W ramach rekonstrukcji rządu ma zostać m.in. zmniejszona liczba ministerstw. Nieoficjalnie mówi się, że koalicjanci PiS - Porozumienie i Solidarna Polska - mogą stracić w wyniku roszad po jednym resorcie.

Poprzednia umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy była podpisana 28 listopada 2019 roku, po wyborach parlamentarnych.

Więcej o: