Trzaskowski ma szansę zwyciężyć z Kaczyńskim bez Hołowni? Nitras: W PiS-ie przyjdzie tąpnięcie

- Uważam, że w pewnym momencie procesy dekompozycyjne w PiS-ie przyspieszą (...) Przychodzą tąpnięcia i wydaje mi się, że takie tąpnięcie w PiS-ie przyjdzie - mówil w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Sławomir Nitras, poseł Koalicji Obywatelskiej. Jak dodał, nie postawiłby tezy, że Rafał Trzaskowski ma szansę zwyciężyć nad PiS-em wyłącznie wtedy, gdy połączy siły z Szymonem Hołownią.

Gościem Porannej Rozmowie Gazeta.pl był Sławomir Nitras, który w wyborach parlamentarnych w 2019 roku kandydował do Sejmu z ramienia Koalicji Obywatelskiej - zdobył wówczas 78 513 głosów, co było najlepszym wynikiem indywidualnym w okręgu szczecińskim. W 2020 Nitras został członkiem Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej.

Poseł był pytany, czy jego zdaniem scenariusz zwycięstwa opozycji nad partią Jarosława Kaczyńskiego nie jest możliwy bez współpracy Szymona Hołowni i Rafała Trzaskowskiego, który tworzy ruch "Nowa Solidarność".

- Takiej tezy bym nie postawił, wiele zależy od tego, co stanie się w samym PiS-ie. Ja uważam, że w pewnym momencie te procesy dekompozycyjne w PiS-ie przyspieszą (...) Przychodzą tąpnięcia i wydaje mi się, że takie tąpnięcie w PiS-ie przyjdzie w przyszłym roku, ono pokaże nam jak głęboka jest nieufność wewnętrzna i podziały - powiedział.

Przed Trzaskowskim, któremu udało się rozbudzić nadzieję, i przed Hołownią również, jest konieczność wypracowania nowych projektów, odpowiedzi na wyzwania stojące przed nami, a nie za nami

- mówił.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie