Nieoficjalnie: Hanna Gill-Piątek odejdzie z klubu Lewicy. "Nie odpisuje na żadne SMS-y"

Posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek planuje odejść z klubu Lewicy - podaje nieoficjalnie Wirtualna Polska. Parlamentarzystka miałaby nawiązać współpracę z nowym ruchem Szymona Hołowni Polska 2050. Posłanka odmówiła nam komentarza. Jak przekazał szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski, parlamentarzystka jak dotąd nie poinformowała nikogo o swojej decyzji.

Hanna Gill-Piątek dostała się do Sejmu w ubiegłorocznych wyborach z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej jako przedstawicielka Wiosny Roberta Biedronia. Kandydując z drugiego miejsca, uzyskała ponad 14,4 tys. głosów.

Wcześniej, w latach 2006-2018 należała do Partii Zielonych, bezskutecznie kandydowała do Sejmu w 2015 r. z listy Zjednoczonej Lewicy.

"Jestem łodzianką, aktywistką miejską, od lat działam społecznie. Mam 46 lat i dorosłego syna. Bronię równości, praw kobiet i drzew za Twoim oknem. Zawodowo doradzam polskim miastom, a Łódź przygotowałam do rewitalizacji kierując ministerialnym projektem. Znasz mnie ze Świetlicy Krytyki Politycznej, którą prowadziłam przy Piotrkowskiej 101, z felietonów w Gazecie Wyborczej, Przekroju i Dzienniku Łódzkim" - tak pisze o sobie parlamentarzystka na Facebooku.

Zobacz wideo Marcin Horała komentuje odejście żona Andruszkiewicza z Fundacji ARP

Nieoficjalnie: Hanna Gill-Piątek rozstanie się z Lewicą

Jak podaje Wirtualna Polska, parlamentarzystka planuje w tym tygodniu odejście z klubu Lewicy i rozstanie z Wiosną. Dlaczego? Tego nie udało nam się dowiedzieć. Posłanka nie odebrała od nas telefonu, a na przesłane SMS-em pytanie w odpowiedzi skierowała nas do swojej doradczyni ds. PR Doroty Drozd. Dorota Drozd przekazała, że informacje o ewentualnych decyzjach parlamentarzystki zostaną ogłoszone w poniedziałek po południu lub wieczorem.

Rzeczniczka klubu Lewicy Anna-Maria Żukowska stwierdziła, że nie wie nic o planowanym odejściu Hanny Gill-Piątek.

"Nikogo nie poinformowała. Nie odpisuje na żadne SMS-y. Jeśli planuje odejść, to w sposób bardzo nieelegancki" - przekazał nam z kolei przewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Wirtualna Polska podaje, że Hanna Gill-Piątek miałaby przyłączyć się do ruchu Szymona Hołowni Polska 2050, a tym samym zostać pierwszą reprezentantką tej inicjatywy w Sejmie. Próbowaliśmy potwierdzić tę informację w biurze prasowym ruchu, nie odebrano jednak od nas telefonu i nie odpisano na wiadomość.

Więcej o: