Opozycja składa wniosek o odwołanie Rzecznika Praw Dziecka. "Zajmuje się krzewieniem ideologii"

Koalicja Obywatelska złoży wniosek o odwołanie Mikołaja Pawlaka z funkcji Rzecznika Praw Dziecka - poinformowali podczas konferencji prasowej Barbara Nowacka i Jan Grabiec.
Obecnie Rzecznikiem Praw Dziecka jest osoba, która nie zabiega o prawa dzieci, nie wykonuje obowiązków ustawowych, zajmuje się autopromocją i krzewieniem ideologii, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością

- stwierdził Jan Grabiec. Dodał, że ostatnie wypowiedzi Mikołaja Pawlaka ośmieszają instytucję Rzecznika Praw Dziecka i samo państwo.

W najbliższych dniach posłowie, posłanki klubu KO złożą w Sejmie odpowiedni wniosek, którego treścią będzie odwołanie obecnego Rzecznika Praw Dziecka i rozpoczęcie procedury powołania nowego

- poinformował polityk. Barbara Nowacka dodała, że obecny Rzecznik Praw Dziecka opuścił dzieci z chwilą objęcia tego urzędu. - Już wtedy było wiadomo, że nie będzie rzecznikiem wszystkich dzieci, tylko będzie rzecznikiem ideologizującym dzieci - powiedziała posłanka.

Rzecznik Praw Dziecka zawiadamia prokuraturę

Przypomnijmy, że we wtorek na antenie TVN24 Pawlak stwierdził, że "zdarza się, że edukatorzy  wychwytują dziecko gdzieś rozchwiane, zaniedbane i dają mu środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć". Powołał się przy tym na bliżej nieokreśloną sytuację z Poznania, o której nie wiedzą ani media, ani prokuratura. Mimo tego w środę Rzecznik Praw Dziecka złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie nielegalnej sprzedaży leków wspomagających modyfikację płci osobom małoletnim.

Czytaj więcej: "Podają dzieciom środki na zmianę płci". Pawlak zawiadamia prokuraturę ws. nielegalnej sprzedaży leków

Słowa Pawlaka skomentował prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który nazwał je "zupełnymi bzdurami". - Takie osoby, tak zacietrzewione ideologicznie, które mają klapki na oczach i nie rozumieją rzeczywistości, wprowadzają opinię publiczną w błąd, kłamią w żywe oczy - powiedział.

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?
Więcej o: