Start ruchu Trzaskowskiego przesunięty. "Absolutnym priorytetem zarządzenie sytuacją z awarią rury"

"Przez najbliższe tygodnie absolutnym priorytetem będzie dla mnie zarządzenie sytuacją wynikającą z awarii rury" - poinformował Rafał Trzaskowski i tym samym przełożył start Ruchu Nowa Solidarność. Na razie nie wiadomo, na kiedy.

We wtorek Rafał Trzaskowski zamieścił na Facebooku post, w którym przypomniał, że po wyborach prezydenckich zapowiedział, że Ruch Nowa Solidarność wystartuje 5 września.

Nie mogłem wtedy przypuszczać, że niemal równo rok po pierwszej, nastąpi kolejna awaria systemu przesyłowego do oczyszczalni Czajka. Codziennie wściekam się, że obarczany jestem całkowitą winą za awarię systemu, który zaprojektowany i wybudowany był wiele lat temu, przez moich poprzedników. Wściekam się, ale się nie obrażam, bo taka jest dzisiejsza polityka. Jestem w niej właśnie dlatego, że chcę ją zmienić

- napisał prezydent Warszawy. Jak dodał, jego nowy ruch ma w tym pomóc, a jego celem będzie m.in. zaproszenie do zaangażowania w działalność społeczną i polityczną ludzi, którzy mają dość "populizmu, cynizmu i ideowej płycizny w życiu publicznym".

Niestety, przez najbliższe tygodnie absolutnym priorytetem będzie dla mnie zarządzenie sytuacją wynikającą z awarii rury. Musimy jak najszybciej uruchomić rozwiązanie tymczasowe (most pontonowy), dzięki któremu będziemy mogli zakończyć zrzut ścieków do Wisły i - równolegle - rozpocząć całkowicie nowy przewiert pod Wisłą, dzięki któremu - jeśli wszystkie organy zgodzą się na zastosowanie trybu nadzwyczajnego - będziemy mogli za kilka miesięcy uruchomić nowy przesył i wyłączyć ten feralny

- wyjaśnił samorządowiec.

Trzaskowski przesuwa start Ruchu Nowa Solidarność

Rafał Trzaskowski podkreślił, że przez awarię kolektora przesyłowego w Czajce zmuszony jest przesunąć start Ruchu Nowa Solidarność do momentu poprawy sytuacji. Dodał, że o nowym terminie poinformuje wkrótce.

Dlaczego? Po pierwsze, dziś muszę skupić się na zarządzaniu kryzysem dotyczącym awarii przesyłu. Po drugie - nie chcę, żeby cieniem na starcie nowego ruchu położyły się zarzuty dotyczące awarii Czajki. Zamiast energii wynikającej z inauguracji nowej inicjatywy mielibyśmy ogólnonarodową dyskusję o tym, dlaczego zamiast skupić się na zarządzaniu kryzysem poświęciłem czas na przygotowanie startu ruchu albo rozważania na temat tego, która z tych spraw jest dla mnie ważniejsza itd. Start ruchu jest dla mnie bardzo ważny, ale uruchomienie go w tym momencie zaszkodziłoby mu na samym początku

- napisał Trzaskowski i podkreślił, że jego ruch będzie się opierał m.in. na samorządowcach, którzy w poniedziałek powołali Stowarzyszenie Samorządy dla Polski.

Zobacz wideo Lewica krytykuje Trzaskowskiego. Lubnauer: To wygląda na atak zorganizowany
Więcej o: