Katarzyna Lubnauer: Tusk ma problem z tym, że Trzaskowski w pewnym stopniu wysłał go na emeryturę

- Mam wrażenie, że Donald Tusk, który z własnego wyboru zdecydował się na tzw. politykę europejską, a nie polską, nie najlepiej to znosi - powiedziała w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Katarzyna Lubnauer.

Katarzyna Lubnauer została zapytana w Porannej Rozmowie Gazeta.pl, czy Donald Tusk stał się problemem dla Koalicji Obywatelskie. - Donald Tusk ma problem z tym, że Rafał Trzaskowski wysłał go w pewnym stopniu na emeryturę. To widać w wywiadzie z Donaldem Tuskiem (w "Polityce" - red.), gdy mówi, że nie po to podwyższał wiek emerytalny, żeby w wieku 63 lat pójść na emeryturę - powiedziała posłanka KO. - Rafał Trzaskowski jasno pokazał w kampanii wyborczej, że w Koalicji Obywatelskiej doszło do władzy i decyduje o przyszłości młode pokolenie, pokolenie 40-, 50-latków - powiedziała.

Katarzyna Lubnauer: Tusk sam zdecydował się na politykę europejską

Według niej "Donald Tusk, który z własnego wyboru zdecydował się na tzw. politykę europejską, a nie polską, nie najlepiej to znosi". - Rozumiem, że to doświadczenie jest cenne, ale my żyjemy tu i teraz. Ja bym tego nie rozdzielała, trzeba zarówno punktować władzę - to, co nazwał (Tusk) skakaniem do gardła, ja bym to nazwała kontrolą ze strony opozycji i punktowaniem wszystkich zaniechań - ale z drugiej strony musimy pokazać też pozytywną wizję Polski. Powiedzieć Polakom dlaczego warto wybrać Koalicję Obywatelską - podkreśliła Lubnauer.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie