Szymon Hołownia zainaugurował ruch Polska 2050. Pokazał logo stowarzyszenia

Szymon Hołownia poinformował o przyszłości jego ruchu Polska 2050. Jak powiedział, stowarzyszenie ma już projekt statutu, który ma być konsultowany z działaczami. - Trwają prace programowe, działa już nasz think-tank - Instytut Strategie 2050 - który tworzy pierwsze dokumenty programowe - dodał.

Szymon Hołownia spotkał się z mediami przed Klubem Inteligencji Katolickiej w Warszawie. Razem z politykiem było ok. 50 działaczy z całej Polski, w tym 16 liderów regionalnych stowarzyszenia Polska 2050. - Można powiedzieć, że to dzień pierwszego kongresu założycielskiego naszego ruchu Polska 2050. On zaczął się już w kampanii wyborczej, w której kandydowałem na prezydenta, ale później zaczął się strukturalizować w taki byt, który będzie z nami przez długie lata - powiedział.

Zobacz wideo Prof. Chwedoruk: Gdy Ryszard Petru zaczynał, miał więcej atutów niż Szymon Hołownia

- Mam nadzieje, że nie tylko do 2050 roku, bo w tym projekcie Hołownia 2020 chodziło właśnie o to, o Polskę 2050, o Polskę, o której za 30 lat będziemy mogli powiedzieć, że to taka Polska, którą możemy zostawić naszym dzieciom - podkreślił Hołownia.

Polska 2050. Szymon Hołownia zainaugurował spotkanie liderów

Hołownia poinformował, że jego stowarzyszenie ma już projekt statutu, który będzie konsultowany z członkami ugrupowania. - Dziś zjazd, dalej dalsze działania liderów wojewódzkich i powiatowych, rozbudowanie naszych struktur, trwają prace programowe, działa już nasz think-tank - Instytut Strategie 2050 - który tworzy pierwsze dokumenty programowe, ale pozwala nam też jak najszybciej i merytorycznie reagować na to, co się dzieje na polskiej scenie politycznej - powiedział był kandydat na prezydenta.

Hołownia pokazał także nowe logo jego ugrupowania. Twórca Polski 2050 poinformował, że 3 września przedstawi swoje pomysły dotyczące problemu wynagrodzeń najwyższych urzędników, a także kwestii finansowania partii politycznych. 

----

W poniedziałek 31 sierpnia już po godz. 7:00 rano czekamy na Was w Poranku "Szkoła w czasie pandemii" na Gazeta.pl. Wraz z dziennikarzami radia TOK FM i redakcji Wyborcza.pl będziemy rozmawiać m.in. z ekspertami, nauczycielami i dyrektorami szkół o tym, czy Polska jest odpowiednio przygotowana na powrót uczniów do placówek od 1 września.

Więcej o: