Donald Tusk zakpił z wakacji Łukasza Szumowskiego. "Przecież mówił, że nie opuści pokładu"

"Nie wiem, skąd pretensje do pana Szumowskiego za zdjęcia na jachcie milionera" - ironizuje Donald Tusk na Twitterze. Polityk skomentował w ten sposób zagraniczne wakacje i nagłą dymisję byłego ministra zdrowia.

Jak poinformował "Super Express", były minister zdrowia Łukasz Szumowski spędza właśnie urlop na wyspie Fuerteventura, będącej częścią należącego do Hiszpanii archipelagu Wysp Kanaryjskich. Gazeta opublikowała zdjęcia byłego szefa resortu zdrowia, który akurat udał się w rejs jachtem.  

"Super Express" przypomniał też wypowiedzi Szumowskiego, który jeszcze kilka tygodni temu zachęcał, by w czasie epidemii koronawirusa planować wakacje w kraju. - Jadąc za granicę, trochę ryzykujemy. Może się zdarzyć, że epidemia gdzieś "wybuchnie" i będziemy "zamykali powroty"; takie jest ryzyko wyjazdów w czasie pandemii - mówił pod koniec lipca w Polsat News.

"Przecież mówił, że nie opuści pokładu"

Szeroko krytykowany wyjazd ministra skomentował Donald Tusk. "Nie wiem, skąd pretensje do pana Szumowskiego za zdjęcia na jachcie milionera. Przecież dwa tygodnie temu mówił, że jest żeglarzem i nie opuści pokładu w trudnej sytuacji" - zakpił szef Europejskiej Partii Ludowej. 

Zaledwie kilkanaście dni przed ogłoszeniem swojej rezygnacji, Szumowski deklarował w Wirtualnej Polsce: 

W takiej sytuacji, jaką mamy, nie można w ogóle rozmawiać o opuszczeniu okrętu. Ja akurat jestem żeglarzem i sternikiem, i wiem, że takich rzeczy się nie robi.

Łukasz Szumowski powiadomił na konferencji prasowej 18 sierpnia, że rezygnuje z kierowaniem resortem zdrowia, co miało być planowane od wielu miesięcy. Szumowski chce m.in. wrócić do zawodu - będzie pracował jako kardiolog. Z decyzję już wówczas kpił Tusk, który napisał na Twitterze: "Przecież 'Uchadzi!' było pod adresem Łukaszenki, nie Łukasza".

Były minister zdrowia ocenił, że to "trochę taki poziom trolla" i wpis był "trochę żenujący". Według niego nawiązywanie do Białorusi było też nie na miejscu. 

Zobacz wideo Sośnierz: Jeśli CBA potwierdzi nieprawidłowości, sprawą Szumowskiego powinna zająć się prokuratura
Więcej o: