Onet pisał o umorzeniu po cichu śledztwa ws. zjazdu partii Ziobry. Prokuratura dementuje

Prokuratura dementuje doniesienia Onetu, jakoby śledztwo ws. zjazdu partii Ziobry zostało umorzone po cichu. "Przeprowadzone wnikliwie śledztwo wykazało, że nie doszło do wprowadzenia kogokolwiek w błąd" - napisano w oświadczeniu.

W piątek Onet poinformował, że minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro nadzorował śledztwo w sprawie nielegalnego finansowania jednego z kongresów Solidarnej Polski. "Urządzono partyjny zjazd, twierdząc, że to 'kongres klimatyczny', bo dzięki temu partia dostała pieniądze z Parlamentu Europejskiego" - pisał portal. Jak ustalił, śledztwo w prokuraturze zostało po cichu umorzone.

Czytaj więcej: Zjazd partii Ziobry miał być "kongresem klimatycznym". Onet: Śledztwo prokuratury po cichu umorzone

Prokuratura dementuje doniesienia Onetu ws. Zbigniewa Ziobry i Solidarnej Polski

Portal tvp.info.pl w piątek wieczorem opublikował oświadczenie, w którym prokuratura odniosła się do artykułu Onetu.

W związku z publikacją portalu Onet Prokuratura Okręgowa w Warszawie informuje, że śledztwo w sprawie finansowania ze środków europejskich konwencji i kongresów organizowanych przez polskie partie polityczne zostało umorzone w październiku 2019 roku. [...] Wbrew insynuacjom portalu śledztwa nie nadzorował Prokurator Generalny ani nie zostało ono 'umorzone po cichu' - o takim merytorycznym rozstrzygnięciu media, m.in. 'Newsweek' należący do tego samego wydawnictwa, co Onet, informowały już w marcu tego roku.
Przeprowadzone wnikliwie śledztwo wykazało, że nie doszło do wprowadzenia kogokolwiek w błąd

- napisała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak dodała, nie doszło do przestępstwa na szkodę Parlamentu Europejskiego, a nieprawidłowości w wydatkowaniu środków nie stwierdziły ani Parlament Europejski, ani Państwowa Komisja Wyborcza w Polsce.

Zobacz wideo Konwencja stambulska. Dlaczego Ziobro chce ją wypowiedzieć?
Więcej o: