Adrian Zandberg nie jest już członkiem zarządu Razem. "Chcemy uniknąć "zabetonowania" władz"

Posłowie partii Razem - Adrian Zandberg, Marcelina Zawisza i Maciej Konieczny - nie zasiadają już w zarządzie ugrupowania. W środę zakończyły się przeprowadzane w zdalnym trybie wybory do władz krajowych. - Chcemy uniknąć "zabetonowania" władz - tłumaczy parlamentarzystka Razem Paulina Matysiak.

Członkinie i członkowie Razem wybrali nowy skład Zarządu Krajowego, Rady Krajowej, a także Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. W zarządzie nie będzie zasiadał już najbardziej rozpoznawalny polityk Razem - Adrian Zandberg, a także dwoje innych posłów - Marcelina Zawisza i Maciej Konieczny. W ugrupowaniu można bowiem pełnić konkretną funkcję maksymalnie przez dwie 2-letnie kadencje z rzędu.

- W ten sposób chcemy uniknąć "zabetonowania" władz. Dzięki limitowi kadencji większe szanse na udział w władzach mają osoby z krótszym partyjnym stażem i mniejszą rozpoznawalnością - komentuje w opublikowanym na stronie internetowej Razem komunikacie posłanka Paulina Matysiak.

Adrian Zandberg poza zarządem Razem

Zandberg, Zawisza i Konieczny będą członkami Rady Krajowej, która odpowiada m.in. za strategiczne decyzje polityczne i bierze udział w tworzeniu programu ugrupowania.

W zarządzie ponownie zasiądą posłanka Paulina Matysiak, socjolog dr Maciej Szlinder oraz działacz samorządowy z Olsztyna Bartosz Grucela. Dołączą do nich pielęgniarka i działaczka związku zawodowego Joanna Wicha oraz aktywistka sektora pozarządowego Anna Górska.

Zobacz wideo Aleksander Kwaśniewski o Zandbergu: ważne, by wytrzymał psychicznie falę popularności (wypowiedź z grudnia 2019 r.)
Więcej o: