Antoni Mężydło chce, aby Rafał Trzaskowski został szefem PO. "Ma szczęście do wygrywania wyborów"

Senator Koalicji Obywatelskiej Antoni Mężydło zdradził, że kwestia podwyżek dla polityków nie powinna być już sprawą, nad którą Platforma Obywatelska powinna debatować. Polityk wypowiedział się także na temat roli, jaką według niego powinien zająć Rafał Trzaskowski.

Antoni Mężydło pojawił się w porannej audycji radiowej Jedynki. W sporej części wywiadu wypowiadał się na temat Rafała Trzaskowskiego, jego zachowania po przegranych wyborach prezydenckich i decyzjach dotyczących przynależności do partii.

Antoni Mężydło szczerze o Trzaskowskim. "Ma szczęście do wygrywania wyborów"

Zdaniem Senatora będzie duże parcie na to, aby Rafał Trzaskowski został przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. - On jest największą wartością, jego wartość polityczna, jeśli chodzi o PO czy Koalicję Obywatelską, znacznie przekracza wszystko pozostałe. To człowiek utalentowany i ma szczęście do wygrywania wyborów - powiedział.

W dalszej części swojej wypowiedzi Mężydło ocenił, że dobrze by było, gdyby "po ewentualnej zmianie przewodniczącego Borys Budka pozostał we władzach PO jako wiceprzewodniczący i pozostał szefem klubu parlamentarnego KO".

Temat podwyżek dla polityków "powinien się skończyć"

Kolejnym omawianym podczas wywiadu tematem była kwestia podwyżek dla najważniejszych osób w państwie. Mężydło uważa, że wokół tego zagadnienia utworzyła się "histeria", ale "PO wyszła z tego obronną ręką". - Głównie negatywnie na te podwyżki i to, że Platforma dogaduje się z PiS-em, zareagował elektorat Platformy i uważam, że to, że PO wycofała się i przeprosiła, całkowicie zażegnało ten kryzys - mówił.

Na koniec senator krótko ocenił, jaka powinna być rola Platformy Obywatelskiej w rozmowach na ten temat. - Niepotrzebnie dzisiaj w PO tak bardzo wewnętrznie jest ta sprawa rozgrywana. Uważam, że to powinno się skończyć - powiedział.

Zobacz wideo 100 tys. Białorusinów uczestniczyło w marszu przeciwko Łukaszence
Więcej o: