Profil anglojęzycznego portalu TV Republika zawieszony przez Twittera

Profil anglojęzycznego programu, a także portalu Telewizji Republika - Poland Daily - został zawieszony przez administrację Twittera z powodu "naruszenia zasad" serwisu społecznościowego. Redakcja nie wydała jeszcze w tej sprawie oficjalnego komunikatu.

Poland Daily to codzienny program Telewizji Republika realizowany w języku angielskim oraz portal informacyjny. W nocy z wtorku na środę administracja Twittera zawiesiła konto Poland Daily. "Zawieszamy konta, które naruszają Zasady Twittera" - uzasadnił portal społecznościowy. Jako swoje główne zasady Twitter wymienia: bezpieczeństwo, prywatność, autentyczność

Jak dotąd redakcja Poland Daily nie wydała jeszcze w tej sprawie oficjalnego komunikatu.

Profil Poland Daily zawieszony przez Twittera

"Poland Daily zostało zawieszone przez Twittera. W jednym z nagłówków portal obwiniał imigrantów i gender o rzekomą nieudolność Szwecji w gaszeniu pożaru lasów" - napisał na Twitterze Daniel Tilles z portalu notesfrompoland.com.

Tilles przypomniał też, że portal Poland Daily otrzymał dotację od Polskiej Fundacji Narodowej (choć ta temu zaprzecza). 

Jak podał portal OKO.press, z Twittera zniknął też anglojęzyczny profil Based Poland, na którym zamieszczano wpisy wymierzone w imigrantów i społeczność LGBT oraz wychwalano prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro czy premiera Węgier Viktora Orbana. OKO.press informuje, że za konto Based Poland odpowiada Adam Starzyński, dziennikarz wspomnianego już Poland Daily. 

Więcej o: