Andrzej Duda w spocie Donalda Trumpa. Prezydent USA mówi o walce z "islamskim terroryzmem"

Obok m.in. Elżbiety II, Jaira Bolsonaro i Emmanuela Macrona w spocie Donalda Trumpa pojawił się Andrzej Duda. Zdjęciami ze spotkań prezydentów ilustrowane są słowa o wzmacnianiu sojuszy i walce z terroryzmem.

W piątek ubiegający się o reelekcję Donald Trump opublikował w mediach społecznościowych wyborczy spot. Spory fragment blisko dwuminutowego wideo poświęcony jest polityce zagranicznej. - Wzmocnimy nasze sojusze i utworzymy nowe, i zjednoczymy cywilizowany świat przeciwko radykalnemu islamskiemu terroryzmowi, który całkowicie wytępimy. Będziemy chronieni przez wspaniałych mężczyzn i kobiety z wojska oraz organów ścigania. Przywrócimy nasze miejsca pracy, nasze granice, nasz dobrostan i nasze marzenia - mówi na nagraniu Donald Trump.

Andrzej Duda w spocie wyborczym Trumpa

W tym momencie pojawiają się "przebitki" z zagranicznych wizyt prezydenta USA. Trump prezentuje się m.in. w towarzystwie królowej Elżbiety, prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro, prezydenta Francji Emmanuela Macrona i premiera Japonii Shinzo Abe. Do klipu wmontowano też migawkę ze spotkania Trumpa z Andrzejem Dudą. Za prezydentami widać pierwsze damy - Agatę Dudę i Melanię Trump. 

Zobacz wideo Jarosław Kaczyński na uroczystości na Zamku Królewskim

To nie pierwszy raz, gdy polska para prezydencka trafiła do amerykańskiego spotu. W lipcu pisaliśmy o spocie republikańskich przeciwników Trumpa, którzy wykorzystali fragment nagrania z jego wizyty w Polsce w 2017 r. Po przemówieniu w Warszawie, co też zostało odnotowane przez polskie media, pierwsza dama Agata Duda początkowo przeszła obok wyciągniętej dłoni Trumpa i uścisnęła dłoń jego małżonki, Melanii Trump. Później (czego nie pokazano w spocie) podała rękę także prezydentowi. Wcześniej ten sam fragment w spocie atakującym Trumpa wykorzystał jego konkurent Joe Biden. Scena z Warszawy ilustrowała w nim twierdzenie, że światowi przywódcy nie traktują amerykańskiego prezydenta poważnie. 

Więcej o: