Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję szefa MSZ Jacka Czaputowicza. Kiedy poznamy jego następcę?

Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza. Następca szefa MSZ ma zostać przedstawiony wraz z nowym ministrem zdrowia.

O dymisji Jacka Czaputowicza z funkcji ministra spraw zagranicznych poinformowało jego biuro. O tym, że może zrezygnować z posady szefa MSZ, mówił już w lipcu. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" zapewniał, że w obozie Zjednoczonej Prawicy nie ma nacisków na jego dymisję, ale to "dobry moment', żeby za sterami resortu spraw zagranicznych stanął ktoś inny.

Jacek Czaputowicz złożył rezygnację w czwartek 20 sierpnia. Premier Mateusz Morawiecki przyjął ją tego samego dnia.

"Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję ministra Jacka Czaputowicza i dziękuje za jego pracę. Jego następca zostanie przedstawiony w najbliższym czasie wraz z nowym Ministrem Zdrowia" - napisał na Twitterze szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Dymisja ministra i wiceministra. Kto stanie na czele resortu zdrowia?

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił swoją dymisję we wtorek 18 sierpnia. Tego samego dnia o odejściu z Ministerstwa Cyfryzacji poinformowała wiceminister Wanda Buk. Dzień wcześniej ze stanowiska zrezygnował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Nieoficjalnie mówi się, że najpoważniejszymi kandydatami na stanowisko szefa MZ są generał dr hab. Grzegorz Gielerak i senator Grzegorz Czelej, który brał udział w opracowywaniu polskiego leku na COVID-19. 

Zobacz wideo W rządzie nastąpią zmiany personalne i strukturalne
Więcej o: