Donald Tusk komentuje dymisję Szumowskiego. "Przecież 'Uchadzi!' było pod adresem Łukaszenki"

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowe Donald Tusk odniósł się we wtorek po południu na Twitterze do dymisji ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. We wpisie nawiązał do protestów, które obecnie odbywają się na Białorusi po wyborach prezydenckich.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił we wtorek rezygnację ze swojej funkcji. Podkreślił, że po odejściu z resortu wróci do funkcji posła i zawodu lekarza. - Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostanę posłem. Oczywiście wracam do zawodu, jestem kardiologiem, jestem elektrofizjologiem, chciałbym wrócić do kliniki, leczyć pacjentów - mówił Łukasz Szumowski.

Zaznaczył, że odejście planował już w styczniu lub lutym. Wyjaśnił jednak, że został w ministerstwie ze względu na pandemię koronawirusa.

Łukasz Szumowski odchodzi. Donald Tusk komentuje decyzję ministra

"Przecież 'Uchadzi!' ['Odejdź!' - red.] było pod adresem Łukaszenki, nie Łukasza" - skomentował na Twitterze szef Europejskiej Partii Ludowej, były premier i były szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Nawiązał tym samym do protestów trwających na Białorusi.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że nazwisko nowego szefa resortu zdrowia będzie znane do końca tygodnia. - To również jest kwestia, która podlega ustaleniom politycznym i na poziomie politycznym ona zostanie zatwierdzona - mówił w Katowicach szef rządu.

Mateusz Morawiecki dodał, że Łukasz Szumowski sprawował swój urząd "na najwyższym poziomie profesjonalizmu" a historia "wysoko go oceni". 

Zobacz wideo Oprócz podstawowej pensji poseł może liczyć na benefity i dodatki
Więcej o: