Podwyżki dla posłów. Tomasz Zimoch: Borys Budka powinien zrezygnować z przewodniczenia klubowi KO

- Borys Budka powinien zrezygnować z przewodniczenia klubowi. Do dymisji powinno podać się całe kolegium - powiedział w TVN poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Zimoch. Wypowiedź Zimocha to kolejny komentarz w sprawie głośnej i szeroko krytykowanej decyzji posłów KO dotyczącej poparcia przez sporą ich grupę projektu PiS podwyższającego zarobki polityków.

W piątek posłowie przegłosowali ustawę dotyczącą wzrostu wynagrodzeń dla parlamentarzystów i samorządowców. 386 posłów przyjęło te rozwiązania, przeciwko nim było 33, zaś 15 wstrzymało się od głosu. Ustawę poparła nie tylko Zjednoczona Prawica, ale również większość opozycji.

Tomasz Zimoch zarzuca Budce brak dyskusji. "Powiedział, że nie było sprzeciwu"

Poseł Koalicji Obywatelskiej z Łodzi Tomasz Zimoch (głosował przeciw przyjęciu ustawy) przyznał, że na posiedzeniu klubu jego przewodniczący w ogóle nie rozwinął dyskusji na ten temat. - Borys Budka powiedział, że nie było sprzeciwu. Chyba takiego słowa użył, albo, że nie było zdania odrębnego. Były głosy - mówił.

Zimoch dodał jednak również, że niektórzy zgłaszali Budce, iż temat ten wymaga głębszego przeanalizowania. - Dariusz Rosati, Paweł Zalewski wyraźnie powiedzieli – przynajmniej, żeby to przedyskutować, żeby się zastanowić, że to jest za poważny problem, za poważny temat - dodał.

Zimoch szczerze o dalszych losach przewodniczącego partii. "Borys Budka powinien zrezygnować"

W dalszej części swojej wypowiedzi dla TVN Zimoch przyznał, że posłowie biorący udział w zdalnym zebraniu nie zostali w ogóle zapytani, czy chcą zabrać w tej sprawie głos. - Nie było żadnej rozmowy i dyskusji nad kwestią poparcia projektu PiS - mówił.

Na koniec poseł Koalicji Obywatelskiej z Łodzi pokusił się o wyrażenie opinii na temat tego, jaką decyzję powinien podjąć Borys Budka w związku ze sprawą. - Borys Budka powinien zrezygnować z przewodniczenia klubowi. Według mnie do dymisji powinno podać się całe kolegium - stwierdził.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?
Więcej o: