Lewica przeprasza za głosowanie ws. podwyżek. "Za błędy i głupotę trzeba przepraszać"

Posłanka i rzeczniczka prasowa Lewicy Anna Maria Żukowska przeprosiła na konferencji w imieniu władz klubu SLD za poparcie ustawy o podwyżkach dla posłów. - Przez ten czas, przez weekend wiele zrozumieliśmy - powiedziała.

- W imieniu klubu i władz tego klubu chciałam przeprosić. Za błędy trzeba przepraszać, za głupotę też trzeba przepraszać. Jesteśmy mądrzy wtedy, gdy jesteśmy mądrzy mądrością naszych wyborców i wyborczyń, a także mądrością naszych trzech koalicyjnych partii - powiedziała na konferencji prasowej Anna Maria Żukowska. - Przez ten czas, przez weekend wiele zrozumieliśmy - dodała. Jak stwierdziła Żukowska, proces legislacyjny w Polsce "pozwala naprawić błędy". 

Po niej głos zabrała Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałkini Senatu z Lewicy. - Jako senatorka klubu parlamentarnego Lewicy w imieniu moim i senatora Wojciecha Koniecznego będę składać dzisiaj wniosek o odrzucenie projektu tej ustawy w całości. Jesteśmy z naszymi wyborcami, uważamy, jako senatorowie, że nasi wyborcy muszą wiedzieć, że reprezentujemy ich i ich zdanie - powiedziała.

Senat zajmie się projektem podwyżek dla parlamentarzystów

Po południu Senat wznowi obrady, podczas których ma się zająć między innymi uchwaloną w piątek ustawą, która przewiduje podwyżki dla najważniejszych osób w państwie, w tym parlamentarzystów. W Sejmie projekt ustawy o podwyżkach dla parlamentarzystów, samorządowców i osób zajmujących najważniejsze stanowiska w państwie poparli posłowie Prawa i Sprawiedliwości, większość posłów Koalicji Obywatelskiej, Lewicy oraz PSL-Kukiz'15. Przeciwni byli wszyscy deputowani Konfederacji.

Zobacz wideo Awantura w sejmie. Kaczyński nazywa opozycję hołotą
Więcej o: