Sonda. W dalsze trwanie Zjednoczonej Prawicy w obecnym skadzie wierz gwnie zwolennicy opozycji

Jak wynika z sondau United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazeta Prawna", 43,6 proc. Polakw uwaa, e Zjednoczona Prawica przetrwa w niezmienionym ksztacie do koca trwajcej kadencji parlamentu.

Od kilku tygodni zapowiadana jest rekonstrukcja rządu. Jej szczegóły mają być znane we wrześniu, jednak już teraz wiadomo, że będzie ona polegała przede wszystkim na zmniejszeniu liczby resortów do 11-12. Obecnie w rzdzie znajduje się 21 ministrów, a w sumie 24 członków rządu, w tym premier i jeszcze dwóch ministrów - członków Rady Ministrów (szef KPRM Michał Dworczyk i Łukasz Schreiber).

Czytaj także: Rekonstrukcja rządu zbliża się wielkimi krokami. Kto powinien odejść? [SONDAŻ]

Koalicję rządzącą tworzą trzy partie: Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska oraz Porozumienie. Jak wynika z sondażu United Surveys, zmiany w Zjednoczonej Prawicy przewiduje 8,3 proc. respondentów, natomiast 25,4 proc. uważa, że "raczej nie" przetrwa ona w obecnym składzie do końca kadencji. 30,3 proc. badanych twierdzi, że "raczej", a 13,3 proc., że "zdecydowanie" przetrwa bez zmian. 22,7 proc. nie ma zdania.

Czytaj także: Jarosław Kaczyński dla PAP: Rekonstrukcja rządu we wrześniu lub na początku października

W niezmieniony kształt koalicji rządzącej wierzą wyborcy opozycji

Wśród osób, które wierzą w to, że Zjednoczona Prawica przetrwa w obecnym składzie, są głównie zwolennicy opozycji. Tak twierdzi ponad połowa sympatyków Koalicji Obywatelskiej i Konfederacji. Przeciwną opinię mają zwolennicy Koalicji Polskiej i Lewicy.

Jeśli chodzi o wyborców Zjednoczonej Prawicy, w jej niezmieniony skład wierzy 48 proc. z nich. Przeciwnego zdania jest 32 proc. respondentów.

Zobacz wideo W rządzie nastąpią zmiany personalne i strukturalne