Wiceministrowi rozwoju skradziono samochód. Gut-Mostowy publikuje nagranie

Wiceministrowi rozwoju skradziono samochód - informuje tvn24.pl. Jak przekonuje Andrzej Gut-Mostowy, samochód był dla rodziny bardzo ważny.

Do kradzieży volkswagena T6 california edition doszło w nocy z piątku na sobotę w Zakopanem. Błyskawicznie zrobiły to dwie osoby, które zostały uwiecznione na nagraniu z kamery zamieszczonej przy domu polityka. Złodziei szuka zakopiańska policja i prosi o pomoc.

 
Ten samochód był dla nas bardzo ważnym elementem. Nasza rodzina jest sześcioosobowa, dlatego wszystkie wyjazdy, związane ze ślubami czy z wizytami na grobach odbywały się właśnie tym autem. Pakowaliśmy się wszyscy i można było wszędzie dojechać. Bardzo żałujemy, że tak się stało

- powiedział w rozmowie z tvn24.pl Andrzej Gut-Mostowy, który zamieścił w sieci nagranie z kradzieży.

Brak auta w oświadczeniu majątkowym

Krakowska "Gazeta Wyborcza" zwróciła uwagę na fakt, że auta nie ma w oświadczeniu majątkowym polityka Porozumienia. W rozmowie z "Wyborczą" wyjaśnił, że samochód był przez niego leasingowany, a jego własnością jest dopiero od lutego tego roku. Oświadczenie natomiast jest z dnia 31 grudnia 2019 roku.

Zobacz wideo Zuchwała kradzież. Mężczyzna wyszarpał od kontrolerki biletów służbowy telefon i czytnik biletów. Szuka go policja
Więcej o: