Kaczyński o zaprzysiężeniu Dudy: Nie ma obowiązku, aby przychodzić. Mówił też o Smoleńsku

Jarosław Kaczyński w rozmowie z Polską Agencją Prasową powiedział, że "nie ma obowiązku", aby przychodzić na czwartkowe zaprzysiężenie prezydenta. Odniósł się również do swojej nieobecności podczas składania przysięgi przez Bronisława Komorowskiego. - Wtedy mieliśmy tragedię smoleńską i cały ciąg niebywałych, skandalicznych zachowań - stwierdził.

Zgromadzenie Narodowe, podczas którego Andrzej Duda złoży przysięgę i rozpocznie drugą kadencję jako prezydent kraju, zaplanowane jest na czwartek. Odbędzie się ono z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczestnicy będą musieli zakładać maseczki i dezynfekować ręce. Jeśli będzie to możliwe, mają być zachowane odpowiednie odległości między nimi.

Prezes PiS: Nie ma obowiązku, aby przychodzić na zaprzysiężenie prezydenta

Jarosław Kaczyński w rozmowie z Polską Agencją Prasową, którą cytuje polsatnews.pl, powiedział, że "nie ma obowiązku", aby brać udział w uroczystości zaprzysiężenia prezydenta.

Zdarza się, że nieobecność na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy próbuje się usprawiedliwiać moją nieobecnością w 2010 roku na przysiędze Bronisława Komorowskiego. Przypomnę jednak, że wtedy mieliśmy tragedię smoleńską i cały ciąg niebywałych, skandalicznych zachowań

- powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości. Dodał, że w tym wszystkim "pewną, ale bardzo mało chwalebną rolę odegrał także pan Komorowski". 

Czytaj także: Komorowski i Miller nie przyjdą na zaprzysiężenie Dudy. "Przyłożył rękę do niszczenia demokracji"

Kogo nie będzie na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy?

Na zaprzysiężenie prezydenta zwyczajowo zaprasza się byłych prezydentów, premierów i członków korpusu dyplomatycznego. Jednak wiadomo już, że w czwartkowej uroczystości nie wezmą udziału m.in. byli prezydenci Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski, byli premierzy: Ewa Kopacz, Leszek Miller i Włodzimierz Cimoszewicz oraz były marszałek Sejmu i były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. O swojej nieobecności poinformował także Rafał Trzaskowski, włodarz Warszawy i były kandydat na prezydenta.

Czytaj także: Bojkot zaprzysiężenia Andrzeja Dudy. Jest komentarz szefa gabinetu prezydenta

Zobacz wideo Jarosław Kaczyński na uroczystości na Zamku Królewskim
Więcej o: