Przypadek koronawirusa w Sejmie. Poseł PSL Dariusz Klimczak zakażony

Jest przypadek koronawirusa w Sejmie. Zakażony jest poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Dariusz Klimczak, który o pozytywnym wyniki poinformował w mediach społecznościowych. "Wszystkich, których spotkałem w ostatnich dniach proszę aby zrobili sobie test" - zaapelował. Wcześniej SARS-CoV-2 wykryto u trzech senatorów, a na kwarantannę skierowano m.in. prezydenckiego ministra Andrzeja Derę.

Dariusz Klimczak z PSL poinformował, że wykonał prewencyjny test na obecność koronawirusa, stosując się do zaleceń Kancelarii Sejmu, która wymaga tego od osób przygotowujących się do udziału w Zgromadzeniu Narodowym towarzyszącym ślubowaniu Andrzeja Dudy. 

"Okazał się pozytywny. Jestem w kontakcie z Sanepidem. Wszystkich, których spotkałem w ostatnich dniach proszę, aby zrobili sobie test. Pozdrawiam" - napisał polityk na Twitterze.

 Koronawirus w Sejmie, wcześniej kilka zakażonych osób w Senacie

W ostatnich dniach zakażenie koronawirusem potwierdzono u trzech senatorów - najpierw pozytywny wynik uzyskał Jan Filip Libicki, a później senatorowie Artur Dunin i Ryszard Bober, którzy mieli z nim kontakt. W sumie na kwarantannę skierowano łącznie kilkunastu senatorów a także inne osoby, które miały kontakt z senatorem Libickim. Chodzi m.in. o prezydenckiego ministra Andrzeja Derę, uczestniczącym z nim w posiedzeniu senackiej komisji.

Planowane na najbliższe dni posiedzenia Sejmu i Senatu zostały przełożone. Podobnej decyzji nie podjęto jednak w sprawie czwartkowego zaprzysiężenia Andrzeja Dudy. W towarzyszącym Zgromadzeniu Narodowym ma uczestniczyć kilkaset osób - na sali plenarnej po raz pierwszy od początku epidemii nie będzie limitu miejsc. Kancelaria Sejmu zapewnia, że parlamentarzyści i zaproszeni goście będą mieli mierzoną temperaturę i zostaną wyposażeni w maski. 

Czytaj też: Rafał Trzaskowski nie pojawi się na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy