Łukasz Szumowski o rekonstrukcji rządu: To kompetencja premiera. Nie chcę nawet w tym uczestniczyć

W ostatnim wywiadzie Łukasz Szumowski został zapytany o to, czy rozważa dymisję ze stanowiska szefa Ministerstwa Zdrowia. Polityk zaznaczył, że "ma inne rzeczy na głowie" i nie chce zajmować się doniesieniami związanymi z jesienną rekonstrukcją rządu.

Łukasz Szumowski w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" został zapytany również o rekonstrukcję rządu oraz sugestie na dalszą walkę z epidemią koronawirusa. Minister Zdrowia po raz kolejny potwierdził, że pierwszym z zaleceń będzie regionalizacja, czyli wprowadzenie restrykcji w powiatach z dużą liczbą zakażeń.

Łukasz Szumowski o dymisji: Wróciłem z urlopu. To nie wygląda raczej na zajęcie się dymisją, tylko koronawirusem

Dziennikarz prowadzący rozmowę zauważył, że dobry przykład w kwestii przestrzegania obostrzeń powinien być pokazywany obywatelom przez polityków i zapytał ministra, dlaczego politycy "na najwyższych szczeblach" nie są wzorami do naśladowania w tej kwestii.

- Ale czy premier miałby ją (maseczkę - red.) nosić np. na wolnym powietrzu, podczas któregoś ze służbowych wyjazdów? Zostałby zaraz oskarżony o nadmierną demonstrację - powiedział Łukasz Szumowski. Później jednak sam polityk zauważył, że podczas ostatniej kampanii wyborczej nie zawsze przestrzegano reżimu sanitarnego.

Łukaszowi Szumowskiemu zadano też pytanie ws. rekonstrukcji rządu oraz o to, czy rozważa złożenie dymisji w trakcie trwania epidemii. - Jak widać, wróciłem właśnie z urlopu. To nie wygląda raczej na zajęcie się dymisją, tylko koronawirusem. Rekonstrukcja to jest kompetencja premiera i koalicji parlamentarnej. Nie chcę nawet w tym uczestniczyć, mam inne rzeczy na głowie - odpowiedział polityk.

Minister Zdrowia powiedział, że resort "przeprowadził Polaków przez Morze Czerwone" dzięki rozpoczęciu reformy onkologii, refundacji onkologicznej czy podjęciu problemu chorób rzadkich. Szumowski zaznaczył, że resort musi przeprowadzić dalsze reformy w kardiologii i leczeniu niewydolności szpitali czy zająć się kwestią własności szpitali.

Zobacz wideo Koronawirus w odwrocie? Słowa premiera komentuje prof. Włodzimierz Gut, wirusolog
Więcej o: