Jan Filip Libicki zakażony koronawirusem. Senat zmienia termin posiedzenia

Posiedzenie Senatu zostało przesunięte o tydzień i odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia. Zmiana terminu spowodowana jest wykryciem koronawirusa u jednego z senatorów - Jana Filipa Libickiego.

Początek 14. posiedzenia Senatu był zaplanowany na wtorek 4 sierpnia. Wiemy już, że izba wyższa rozpocznie prace tydzień później. Przesunięcie terminu nastąpiło dzień po tym, jak senator Jan Filip Libicki poinformował, że jest zakażony koronawirusem. 

Senat przesunął termin posiedzenia. Jan Filip Libicki zakażony koronawirusem

"Posiedzenie Senatu odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia. W najbliższym tygodniu tj. od 3 sierpnia do 7 sierpnia br. nie odbędą się żadne z zaplanowanych wcześniej posiedzeń komisji senackich. Posiedzenia zostaną przełożone odpowiednio na kolejny tydzień tj. od 11 do 14 sierpnia" - czytamy na oficjalnym profilu Senatu na Twitterze. 

"Tworzymy listę osób, które widziały się z senatorem Libickim. Lista trafi do sanepidu. Poddamy się wszystkim procedurom, jakie obowiązują. Procedury postępowania na najbliższe posiedzenie Senatu przygotowuje Szef Kancelarii Senatu w porozumieniu z Marszałkiem" - powiedział Grzegorz Furgo, dyrektor Centrum Informacyjnego Senatu. 

Jan Filip Libicki miał kontakt z innymi senatorami

"Uwaga! Ważna wiadomość! Mam koronawirusa. Oczywiście podam tych których spotkałem w zeszłym tygodniu do Sanepidu. Gdybym o kimś zapomniał proszę, by sam zrobił test" - napisał w sobotę wieczorem na Twitterze senator Koalicji Polskiej - PSL-Kukiz'15 Jan Filip Libicki.

Później w rozmowie z TVN24 wskazał, że w ostatnich dniach miał kontakt m.in. szefem Kancelarii Senatu Piotrem Świąteckim oraz wspomnianym już Grzegorzem Furgo.

30 lipca Libicki pojawił się również w sekretariacie senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, której przewodniczy. Dwa dni wcześniej uczestniczył w obradach Rady Naczelnej PSL oraz uroczystościach z okazji 125-lecia powstania Ruchu Ludowego w Polsce. Wówczas pod pomnikiem Wincentego Witosa w Warszawie pojawili się również wicemarszałek Senatu Michał Kamiński oraz senator Ryszard Bober. 

Zobacz wideo Koronawirus w odwrocie? Słowa premiera komentuje prof. Włodzimierz Gut, wirusolog
Więcej o: