Chciał dezynfekować ulice od LGBT. Teraz dostał pracę w Lasach Państwowych

Prawicowy bloger i szczeciński radny został pracownikiem Lasów Państwowych. Dariusz Matecki jest najbardziej znany ze współredagowania stron internetowych oskarżanych o mowę nienawiści, a także z pomysłu "dezynfekowania" ulic Szczecina od LGBT.

We wrześniu 2019 roku działacze Młodzieży Wszechpolskiej wraz z radnym PiS Dariuszem Mateckim postanowili przeprowadzić "odkażanie miasta z ideologii LGBT", by przeciwstawić się marszowi równości, który miał przejść ulicami Szczecina. Wyposażeni w kombinezony i sprzęt sprzątający mieli, jak twierdzili, "symbolicznie zmywać z ulic zanieczyszczenia związane z występkami środowiska LGBT przeciwko prawu naturalnemu i rodzinie".

Matecki zatrudniony w Lasach Państwowych

W środę 22 lipca w Szczecinie odbyła się konferencja prasowa Lasów Państwowych, podczas której, jak podaje wszczecinie.pl, Dariusz Matecki został przedstawiony jako pracownik Centrum Informacji Lasów Państwowych. Do jego zadań należy promocja inicjatyw spółki oraz inicjowanie współpracy między organizacją a samorządami. Na stanowisko, na którym zatrudniono Mateckiego, nie został ogłoszony konkurs - podaje OKO.press.

Wcześniej Matecki nie był w żaden sposób związany z Lasami Państwowymi, chociaż, jak podaje OKO.press, brał udział w pielgrzymce leśników do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie w czerwcu bieżącego roku. Miał tam reprezentować Ministerstwo Środowiska.

Kim jest Matecki?

Dariusz Matecki jest prawicowym blogerem i prowadzi lub nadzoruje kilka stron na Facebooku, m.in. "Popieram rząd Prawa i Sprawiedliwości" i "Nie chcę islamizacji Polski". Jednak najbardziej jest znany ze strony PrawicowyInternet.pl, gdzie zamieszcza wpisy, które uderzają m.in. w LGBT. Jest także członkiem Solidarnej Polski.

W grudniu Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich złożył do prokuratury doniesienie na Mateckiego dotyczące mowy nienawiści na stronach internetowych, które współredaguje.

Zobacz wideo Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiada na decyzję o obcięciu dotacji dla miast, które uchwaliły strefy wolne od LGBT
Więcej o: