Nieoficjalnie: Łukasz Szumowski przerywa urlop z powodu rekordowej liczby przypadków koronawirusa

W czwartek 30 lipca stwierdzono rekordową liczbę nowych przypadków koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że stwierdzono zakażenie u 615 osób. Nieoficjalnie wiadomo, że z tego powodu Łukasz Szumowski przerywa urlop.

O tym, że minister zdrowia zdecydował się na przerwanie urlopu, poinformował nieoficjalnie dziennikarz Polsat News Dawid Styś. Z jego ustaleń wynika, że Łukasz Szumowski miał mieć wolne do końca tygodnia, ale wróci do resortu w piątek 31 lipca. Do momentu powrotu będzie wydawał polecenia drogą zdalną. W czwartek rano miał także zlecić sporządzenie szczegółowego raportu na temat nowych przypadków.

Rekordowa liczba przypadków koronawirusa. Rząd nie wyklucza powrotu obostrzeń

W czwartek 30 lipca stwierdzono 615 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. To rekordowy wynik - tak wielu zakażeń w ciągu doby nie stwierdzono od początku epidemii w Polsce, która zaczęła się 4 marca. Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o śmierci 15 chorych. Od początku epidemii potwierdzono ponad 45 tysięcy przypadków zakażeń i 1709 zgonów spowodowanych COVID-19.

Przedstawiciele rządu coraz częściej mówią o możliwym powrocie do restrykcji sprzed wakacji. Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki mówił m.in. że rząd bierze pod uwagę przywrócenie obowiązku dwutygodniowej kwarantanny dla osób, które przyjeżdżają do Polski zza granicy. Zapowiedział także podjęcie "odpowiednich działań" w drugiej połowie sierpnia. 

Szumowski zrezygnuje ze stanowiska?

W środę radio RMF FM podało, że Łukasz Szumowski rozważa rezygnację z kierowania Ministerstwem Zdrowia. Powodem ma być zmęczenie tym, że media wciąż zajmują się m.in. sprawą przetargów na maseczki. Mateusz Morawiecki ma namawiać Szumowskiego, by pozostał na stanowisku.

Więcej o: